| ingerassecret a întrebat:

Acum o saptamana si ceva intr-un moment in care numai credeam si numai speram in nimic fostul meu prieten m-a cautat si mi-a cerut sa ne impacam si sa ii mai dau o sansa ca inca tine la mine.Cred ca dupa atata timp de suferinta am reusit sa zambesc din suflet cand am auzit asta.Am vorbit cu el si am aceptat sa mai dam o sansa relatiei noastre si sa ramana intre noi asta, sa numai stie nimeni sa se bage iar intre noi.
Toate bune si frumoase.In zilele care au urmat ne-am inteles bine,vorbeam mereu pe mess,la telefon, ne intalneam, era totul perfect.Insa sambata cand am intrat pe mess a inceput sa se ia de mine asa din senin.A spus ca destinul nu ne vrea impreuna, ca numai are rost nimic si mi-a spus"refa-ti viata si uita de mine"si eu i-am spus ca de si-a batut joc de mine si el nu spunea nimic si pe urma i-am spus ca ii multumesc pentru ce mi-a facut acum si el a spus"cu placere".NU va puteti imagina cum ma simteam in acele momente.Lacrimile imi curgeau si numai eram in stare sa fac nimic.Mi-a dat si ignor pe mess, mi-a sters numarul de telefon, nu ma mai baga in seama.Sambata l-am pierdut de tot.Macar pentru mine mai conta ca ramasesem prieteni, insa acum s-a pierdut si aceasta relatie de prietenie pe care o mai aveamsad
Ma doare ca mi-a facut asta.
Ce as putea sa fac sa ies din stare asta si sa il uit? eu inca il iubesc foarte multsad.
Daca vreodata se mai baga cu mine in seama ar trebui sa mai vorbesc cu el?
Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ar mai trebui sa mai vorbesti cu el pentru ceea ce ti a facut, te a folosit, uita-l, ignora-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca te simti groaznic.
Crezi ca nu mai e nimic in care sa speri si alea, dar doar e temporar.
Deci daca l-as prinde pe ala care si-a batut joc de tine in asa hal, l-as bate atat de rau, incat sa-si doreasca sa moara, atat sa sufere.
Ii urasc pe cei care fac astfel de lucruri si care se joaca cu sentimentele, iar faptul ca te-a si facut sa plangi mult si sa suferi atat pentru el... pur si simplu nu meriti.
Daca te baga in seama, nu vorbi cu el. Ignora-l total! Sa nu-l bagi in seama nici daca-ti jura ca s-a schimbat. NU merita!
Inca zici ca tii la el, dar i-ai acordat deja o sansa, si din nou si-a batut joc. Pur si simplu nu-i pasa de tine.
A doua oara i-a venit cheful de tine, si dupa ce s-a plictisit, a zis-o clar si direct.
Nu se gandeste cat suferi tu, nu se gandeste la sentimentele tale pentru el, pur si simplu te-a ignorat si gata.
Cu toate astea, stai calma! Descarca-te la prietenele tale cele bune, mananca inghetata sau ce vrei, iar dupa o perioada o sa-ti treaca, o sa uiti de el, si sigur ca o sa te mai caute!
O sa se gandeasca la tine dupa un timp, dar sa-i arati atunci cat de prost a fost ca s-a comportat cum s-a comportat.
O sa fie greu sa treci de perioada asta, dar stai linistita, caci el este prostul care acum nu e constient de ce a putut sa piarda, si cand o sa se termine, o sa fii fericita.
Timpul le rezolva pe toate.
Multa bafta sa treci peste :*

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Da nu mai vorbi deloc cu el cum a zis si el refati viata si o sa vada el cu timpul ce a pierdut.Ce om fara minte te comporti cu el ca si cum nu ar mai existawinking si gaseste pe alt cineva care chiar te merita si care sa iti aline durereawinking.

| Ladyℂลtลli a răspuns:

Eu cred ca nu merita sa suferi pentru el a procedat foarte urit cu tine tia calcat in picioare sentimentele tale...dai ignor si nu mai vorbi cu el nu merita lacrimile tale

| Denisaoana96 a răspuns:

Nu merita sa mai vorbesti cu o altfel de persoana dupa cate ti-a facut. parerea mea