| ingerassecret a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturi de la voisad.Nu credeam vreodata ca voi primi cea mai mare palma de la viata...si am primit-o exact cand nu ma asteptamsad.Eu eram despartita de fostul meu prieten de 5 luni, sincer numai credeam vreodata ca ne vom impaca si iata ca joi el s-a intors la mine si mi-a spus ca vrea sa mai dam o sansa relatiei pentru ca inca tine la mine.Am aceptat sa ne impacam, eram cea mai fericitasad.
Am fost un an si ceva impreuna pana sa ne despartim.Parintii nostri nu stiau de relatia noastra.Am avut practiv o relatie pe ascuns.Parintilor mei nu le placeau deloc de elsad.
Astazi din pacate au aflat de relatia noastra.Nu pot sa va spun ce a fost in sufletul meu cand am auzit ca au aflat.Au inceput sa tipe la mine, sa ma certe si sa imi ceara sa ma despart de el.Nu era destul ca mi-au facut atat rau,mi-au mai si interzis sa numai vorbesc cu el niciodata si nici sa ramanem amici.
Le-am spus ca il iubesc mult si tin la el si ei au spus ca nu ii intereseaza ca nu este de mine si ca sa ma despart de el.A trebuit sa ii spun si prietenului meu ce s-a intamplat si ca trebuie sa ne despartimsad.Ia parut rau cand a auzit si mi-a spus ca sa nu uit ca el va tine mereu la minesad.
Tocmai acum cand ne impacasem din nou si ne era bine s-a intamplat astasad.L-am pierdut pentru todeauna si ma doaresad.
Imi este greu fara el, m-am obisnuit cu el.
Plang intr-una, numai ma pot oprisad.
Ce sa fac?crying cum sa trec peste asta cand stiu ca numai putem fi niciodata impreuna din cauza parintilor?sad
Ati fost vreodata in situatia mea? ce a-ti facut?

Răspuns Câştigător
| DaDyva1992 a răspuns:

Dragostea inseamna razboi trebuie sa lupti si nu trebuie sa-ti lasi parinti sa iti stea in drum...ei nu pot intelege cat de greu iti e daca ve intelegeti si va iubesc este un lucru foarte important, dar pariti tai vrea nu-mai sa te ajte ei vor numa ce e mai bine pentru tine numai ca ei nu inteleg ca fara el nu poti si ca tie greu ...capul sus totul o sa fie bine; si incearca sa le amintesti parintilor tai daca pentru ei a fost usor in tinerete :/

3 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

N-am fost niciodata in situatia ta dar eu am o vorba care e adevarata:orice problema are o solutie si nimic nu e imposibil.Parintii tai nu te pot supraveghea mereu, tot te poti intalni cu el chiar daca mai rar dar poti

| bengalezu a răspuns:

Dragostea trece peste orice obstacole.nu trebuia sa va despartiti din cauza parintilor doar rabdare daca aveati si va intalneati voi dupa o luna 2 3 nu conteaza asta doar daca il doreai cu adevarat.eu in relatia mea tot asa am avut probleme cu parintii barfe de la prieteni cunoscuti da n-am pus la suflet am zis ca ei si am facut ca mine

| Vlad327 a răspuns:

Nam fost in situatia ta.Continua sa te vezi cu el chiar daca parinti tai nu te lasa (pe ascuns te vezi). Spunele parintilor tai ca il iubesti foarte mult si nu vrei sa se sfarsasca prientenia ta cu el si insista.Parintii tai sunt (pfoaaa.)daca tipa la tine sau te cearta... Sau poate chiar au dreptate(nau). Vezi si tu cum faci dar insista!