| Hhb a întrebat:

Acum un an era sa am primul contact sexual... povestea pe scurt si cu problema este ca el mi-a băgat un deget in vagin si nu stiu dacă mai sunt sau nu virgina! La ginecolog nu ma duc pentru ca sunt adolescenta si imi este rușine (17ani) ma puteți ajuta? Va rog sa nu ma luați in ras!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bagarea in vagin a unui deget, sau a mai multe, se practica de obicei cu scopul de a ajunge in starea de excitatie cat mai intensa in vederea producerii si ontinerii starii de placere si/sau de satisfactie. In urma practicarii masturbarii realizate prin asa numita ''degetica'' NU se pierde VIRGINITATE, dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume : virginitatea se poate pierde doar in urma introducerii in vagin a unui penis real/adevarat al unui baiat sau barbat. Dezvirginarea se produce doar in momentul in care se realizeaza atingere dintre cele 2 organe sexuale, adica a unui vagin si al unui penis. Multa sanatate!

| UtilizatorNeidentificat30 a răspuns:

Sigur, m ati zapacit cu virginitatea voastra care se pierde doar la cardan, ti s-a rupt himenul nu mai esti virgina, simplu!