| Secret5 a întrebat:

Buna deci am o problema! Acum un an era treaba sa fac dragoste cu prietenul meu, in ultimul moment m-am răzgândit pentru ca imi era frica, dar el a băgat un deget in vagin si a făcut mușcari! Chestia este ca in ziua aceeia mi-a venit si mentrusatia, si nu Stiu dacă mai sunt sau nu virgina! La ginecolog nu ma duc! Va rog ajutați-mă! Si nu vreau sa ma luați in Rad ca de atunci am rămas cu traume!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la momentul cand ai sex vaginal cu un penis, esti virgina!
Un deget poti sa-ti bagi si tu in vagin, dar degetul ala nu te poate deflora, decat daca te apuci sa fii violenta acolo si sa-ti provoci singura rupturi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca in acest moment inca esti VIRGINA, fiindca este IMPOSIBIL ca o fata sa fie dezvirginata prin ''degetica''. In schimb ''pasarica'' poate fi DEFLORATA in cazul in care este deteriorat sau rupta pielita himenului cu sau fara producerea sangerarii. Aproape in unanimitate este acceptat faptul ca procesul de dezvirginare a ''pasaricii'' se produce numai atunci cand penisul este introdus in vagin in timpul/momentul primului contact sexual real, adica atunci cand apare contactul direct intre cele doua organe genitale. Sanatate!

| Holiday a răspuns:

Virgina esti sigur. Nici un penis nu a ajuns in vaginul tau. Despre integritatea himenului tau nu avem date sa ne pronuntam, dar asta e alta discutie.
Ce nu inteleg e de ce te stresezi atat de mult de asta.

| Secret5 explică (pentru Holiday):

Povestea este mai lunga de atât... dar mulțumesc e răspuns!