| RoxanaR1994 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog! Dati-mi un sfat va rog! de vreo 2 luni vb pe fb cu un barbat care are 32 de ani. prima oara cand m-am intalnit cu el, am simtit ca am cu cine comunica, ca are cine sa ma inteleaga. am tot vb pe fb si mi-a dat nr lui ca sa ii dau un apel. ne-am vazut in acea zi in fatablocului si am stat de vorba in masina vreo 15 min. mi-a dat un pupic pe gura, a spus ca asta isi dorea cel mai mult. l-am intrebat de ce vine la mine si vrea sa se intalneasca cu mine daca tot are acasa pe cineva dar mi-a spus ca nu e adevarat ca au ramas doar prieteni si atat in rest nu mai merge nimic intre ei. nu are copii, nu este nici insurat. poate ca nu e bine, dar m-am atasat oarecum de el. imi place ca este matur, langa el ma simt bine, inteleasa. ce sa fac? cum sa ii zic ca m-am atasat de el si nu stiu.aseara mi-a zis ca vrea sa ma sarute, mi-a zis ca ar vrea sa ii rapesc mai mult timp. cum sa ii explic ca nu ma pot juca asa ca nu vreau sa sufar mai tz. maine e ziua lui de nume si ma gandeam sa ii scriu o felicitare de la multi ani. ce sa fac? e bine asa? eu as vrea sa ii spun azi dar nu stiu cum sa ii explic ca nu vreau sa sufar si sa fie mai mult si pe urma sa imi para rau. sa-i zic eu ca vreau sa ne vedem? am inteles ca si meseria ii ocupa destul de mult timp (este politai). cum sa fac? ajutati-am va rog cu un sfat. va rog

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Poate o sa fiu cam dura,dar cred ca de asta a nevoie ca sa te trezesti la realitatewinking
In primul rand sa fi sigura ca un am de varsta lui nu o sa stea dpa o pustoaica
Al doilea,daca sta cu cineva in casa,nu cred ca sunt doar amici,adica, daca u te desparti de prieten mai stai cu el in casa? hai sa fim seriosi, suntem in 2011! hellooo!
Si daca la varsta asta e neinsurat,e clar ca ii place viata de burlactongue,sa zboare din floare in floare,iar u peste cateva luni nu o sa fii decat o alta fata prostita pe lista lui lungaa daca are atat vrajeala
Cum a zis si Jass, uita-te cate fete au fost prostite pe facebook sau hi5, daca o sa continui sa ii fai jocul si sa te intalnesti cu el, o sa fi una in plus!
Gaseste-ti unu' de varsta ta si lasa-l in pace, pana nu e prea tarziu si o sa te atasezi de el prea mult si apoi o sa mai si siferi!

| AlinaaAli a răspuns:

Si din intrebarea ta nu pare ca ai vrea neaparat sa te desparti de el ci ca nu stiii cum sa ii spui ca tu vrei ceva serios si ca te-ai atasat deja de el!
Acumpa mea,poti sa faci si asta,cu toate ca nu o sa il impresionezi delocoh go on dar daca vrei u neaparat sa ii spui,cand ii zicfi la multi ani,trim si un mesaj pe fb in care sa ii spui cam asa:uite,eu incep sa ma atasez de tine,poate ca sunt prea mica si nu inteleg ce vrei exact de la mine,asa ca te rog sa imi spui tu ce asteptari ai de la mine ca sa stiu si eu ce pot sa iti ofer,nu vreau sa sufar in viitor si daca crezi ca nu vrei decat distractie, mai bine punem puct si cauta in alta parte" sau ceva de genu ca sa vada ca totusi nu esti asa usor de prostit! dar nu te sfatuiesc sa faci asta pentru ca ar putea si sa te vrajeasca mai tare cand vede ca iti place de el!
mai bine il lasi si iti cauti unu de varsta tawinking
Acum, u stii ce e mai bine pentru tine!

| floricika_1940 a răspuns:

Nu vreau sa ti stric sperantele, dar eu cred ca te minte in legatura cu fata aceea, cum doamne poti sa stai in apartament cu ea daca tu nu ai nici-o legatura cu ea.Te minte pe tine ca sa profite de tine.

| Jass a răspuns:

Hmm. Cu ce sa incep? Vad ca numele de utiliazator contine 1994, lucru care ma face sa cred ca ai 16 sau 17 ani. Corecteaza-ma daca nu-i asa. Oricati ani ai avea banuiesc ca esti mult mai tanara decat el. Treaba asta cu facebook-ul, in opinia mea, denota ca nu e om serios, adica la 32 de ani mai stai si vorbesti pe facebook cu pustoaice de 16 ani, adica da-o-n ma-sa de treaba. Ce sa zic, poate ca ma insel si el este un om bun care cauta doar companie, desi, gandeste-te, are 32, nu cred ca isi permite sa astepte o fata care cu 16 ani mai putin sa isi termine scoala sau sa spere ca o sa fugi de acasa pentru el. Treaba cu ziua lui o poti rezolva cu un simplu post pe wall la facebook. Parerea mea este ca ar trebui sa te indepartezi de el, si totusi, daca simti ca este un om bun si nu ar fi in stare sa-ti faca rau, incearca sa pastrezi o oarecare distanta, sa zicem o relatie de amicitie ceva mai evoluata, dar nimic de genul sa ajungeti la starea civila peste cateva luni. E cel mai bine asa, macar pana devii majora. Eu nu te sfatuiesc sa nu ii arati ce simti, insa gandeste-te cate fete au patit-o asa, seduse de indivizi dubiosi pe facebook sau hi5. Sper ca te-am ajutat si o sa iei decizia corecta! :*