| anonim_4396 a întrebat:

Am neveoie de un sfat foarte mult... Prietenul meu s-a racit fata de mine de cateva zile incoace, chiar mai mult, si nu stiu ce sa fac. I-am spus asta aproape zilnic, el zice ca e ok, dar ma supar f des, si n-are ce sa faca. La inceput era foarte atasat de mine, imi acorda atentie, iar acum parca ma respinge si se satura mult mai repede de mine. Suntem impreuna de 6 luni...imi zice ca ma iubeste foarte mult, il vad ca ii pasa si ca simte asta, dar nu ii inteleg comportamentul. Ma face sa cred ca isi dorste o pauza, el zice ca nu vrea sa ne despartim. Ieri am vb cu el la telefon, si o jumatate de ora a vorbit tot chestii neinteresante, imi citea lucruri de pe net, si apoi am mai vb 2 -3 cuvinte si mi-a zis ca vorbim maine, se pune sa doarma. Parca il plictisesc. A zis ca nu ii place sa vb mult la telefon daca nu avem ce. Eu niciodata nu ma plictisesc cu el. De ce e asa? Azi vreau sa ii zic sa luam o pauza. Sa vada ce simte cu adevarat, daca ii place sa fie mai liber, sa nu il mai "stresez" si sa ma detasez si eu putin, fiindca in ultimul timp tot timpul i-am spus doar eu cuvinte frumoase, si deja mi-e greu.
E o idee buna? Nu vreau sa ne despartim, dar vreau sa ii deschid cumva ochii...sa vada e ca are nevoie de mine, daca e asa, daca nu sa inteleaga ca e mai bine singur. Oricum ar fi, vreau sa fac ceva, fiindca m-am saturat sa sufar si sa "cersesc" iubire, si sa fiu tratata cu indiferenta.
Va rog, ajutati-ma!
Un sfat... dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Astazi cand m-a sunat, a vorbit foarte ok cu mine... (chiar daca ieri i-am spus ca vreau sa ii spun ceva azi, nu a adus in discutie asta) cand era suparat sau indispus vorbea cu mine plictisit, iar azi a fost foarte bine dispus, si cred ca doar din cauza a ceea i-am spus aseara... sunt confuza

| elyfel a răspuns:

Nu merita sa suferi pentru nimeni, cu timpul baietii se plictisesc, trateaza-l cu spatele

| i86e2 a răspuns:

Poate ești plictisitoare. happy

| LoveUbutUdontCare a răspuns (pentru i86e2):

A, da...am uitat sa mentionez ca nu astept raspunsuri tampite big grin. Crede-ma ca nu sunt plictisitoare deloc, de obicei imi spunea aproape in fiecare zi "Cat imi place de tine" si ca nu se poate plictisi cu mine, dar nu are rost sa ma explic, ca observ ca ai o minte scurta laughing. Multumesc