| nely19 a întrebat:

Ajutooor! DAU FUNDYTZA... Din ce cauza se produc dereglarile menstruale?

Răspuns Câştigător
| AnToOniiia a răspuns:

Exista mai multe posibilitati, printre care se numara si alimentatia(lipsa unei vitamine ori a calciului), oboseala sau poate este ceva la nivel psihic(ai suferit de ceva care te'a afectat mult). Sper sa-ti fi fost de foloswinking

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Stres, o răceală etc.

| εїз a răspuns:

În cel mai cunoscut caz, dintr. o boală, sau chiar cel mai mult stres, e foarte adevărat.
Sau cum spune "110" din prima experienţă sexuala.
Pa, pa.

| AnaisC a răspuns:

Heloo
Pai dereglarile menstruale pot avea loc si de la o boala, o lovitura, dupa primul contact sexual, dupa masturbari in mod repetat, sau un contact sexual fortat.

| Laviniaa a răspuns:

Motive hormonale, alimentatia, stresul, fitnessul in exces.

| Blue_2910 a răspuns:

Pot sa fie si de la dereglarile hormonale...

| Blue_2910 a răspuns:

Pentru cel care mi-a dat stupid: vreau argumente care sa demonstreze ca nu am dreptate.