| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Ajutor,deci totul a inceput cand pielea la penis nu acoperea capul nici in stare normala,ramanea putin afara,cred ca parafimoza, de vreo 2 saptamani acopera il acopera pe tot doar cand nu e sculata,cum era si inainte,si problema e ca nu mi se mai scoala, de 2sapt am inceput sa NU ma mai uit la filme porno si nici nu ma mai masturbez, asta sa fie? daca o frec se intareste dar dupa devine repede normala..sunt ipotent?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, doar treci printr-o perioada stresanta si probabil esti prea focusat si iritat pe erectie.
Ia o pauza de la masturbat si gandul la penis si focuseaza-te pe alte activitati, totul va reintra in nromal cand o sa te relaxezi.

| mihai69 a răspuns:

NU ești nici iMpotent (că așa se spune și scrie corect), nici parafimoză nu ai, că ți-ar fi murit de mult penisul dacă ai fi suferit de așa ceva și nu te operai de urgență.

| dannyel86 a răspuns:

Spui: "daca o frec, se intareste". Daca o frecai si nu se intarea, aveai motive sa te ingrijorezi.
Vazand atatea filme si masturbandu-te individual (sau cine stie?), poate nu te mai exciti la fel de usor ca atunci cand apelezi doar la act sexual cu o alta persoana, si nu autosatisfacere.
Organismul are nevoie si de pauze.
Incearca sa experimentezi si lucruri in doi, chestii care stii ca te excita cu adevarat.
Cu siguranta in acel moment o vei avea... ridicata happy