| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor. Prietena mea are simptome de sarcina, dar testul e negativ. Deci, eu si prietena mea am avut contact sexual pe 27 iulie, si i-a venit pe 8 august. Dupa, am mai avut pe 26-30 august si trebuia sa i vina pe 5(de obicei ii intarzie oricum), dar are simptome de femeie insarcinata. Mentionez ca toate contactele au fost cu prezervativ. Ba este constipata, ba se duce la baie pentru treaba mare de f multe ori si f des pe zi. Pt urinare a avut zile in care facea o data la 10-30 min, efectiv aproape facea pe ea. De asemenea, a luat f mult in greutate, de la 51 kg la 54 kg intr-o luna. Am facut test de sarcina acum cateva zile si a iesit negativ, dar tot frica imi e. Acum cateva zile o durea burta dar acum zice ca nu prea o mai doare, doar cand sa faca treaba mare.
Seriozitate va rog...

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mearga la ginecolog nu stie nimeni pe TPU ce are ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Luatul in greutate este de la cat d emult baga in gura, fiindca nici o gravida nu ia 4kg in prima luna de sarcina, doar una care mananca non stop.
O femeie gravida vomita in primele luni de sarcina si pierde greutate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare, sunt 0% sanse de sarcina daca ati avut contact sexual cu prezervativul, el opreste sperma de a-si face treaba in vagin, testul s-a dat negativ deci sanse de sarcina nu sunt! Puteti sta in liniste ca nu e insarcinata! Referitor cu dusul la baie, aici e mai bine de consutat un gigecolog! El stie solutia dar sanse de sarcina oricum sunt 0%

Sper ca te-am ajutat! Multa bafta!