| Miri4466 a întrebat:

Bună tuturor, am o problemă destul de gravă și nu mai suportă amânare! Sunt cu soțul meu de 9 ani, este un om pâinea lui Dumnezeu, ne iubim și avem împreună 1 copil, insă la capitolul sex stăm prost rău de tot! La început nu am avut curaj să vorbesc cu el despre asta pentru ca am fost virgină și nu am știut cu ce se mănâncă asta, dar pe parcurs am tot auzit femei care vorbesc despre acest orgasm. Nu știu cum se simte, dar îmi doresc din ce în ce mai mult să îl am și eu! Ok am vorbit deschis cu soțul și am încercat diferite lucruri, prezervative cu striații, preludiu lung, atingeri, poziții etc. Când începe actul sexual se termină tot, simt ceva vag și cam așa se încheie! Dacă vă întrebați dacă o are mică, nu, o are medie 16 cm în erecție și e destul de groasă. Eu am vorbit și cu el si i-am zis ca nu mai pot să stau așa, pur și simplu am ajuns să visez ca mă culc cu alți bărbați și am curiozități cum ar fi cu un alt bărbat! Nu vreau să îmi înșel soțul pentru ca nu asta este interesul meu deci, ce mă sfătuiți? Scuzați romanul.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sotul este incapabil sa te satisfaca vaginal, obtinandu-ti un orgasm vaginal, fiindca nu-i capabil sa se concentreze pe acea partida sexuala, propun sa aveti mai multe partide, ca sa nu se mai scape pe el ca un adolescent incepator si sa reziste la sex.

O alta varianta este sa cumparati un falus electric si sa va jucati cu el, chiar si impreuna cu sotul, ca ar trebui macar atat lucru sa-l faca pentru tine, daca anatomic nu este capabil sa tina o partida sexuala macar 10-15 min ca sa iti produca un orgasm vaginal.
De orgasmul vaginal al femeii, este responsabil in totalitate barbatul.
O ultima varianta este sa iti faci un amant capabils a te satisfaca vaginal, macar sa ai idee cum este sa ai si tu odata in 9 ani, o satisfactie totala.

| Miri4466 explică (pentru Violleta2022):

Și cu amanții ăștia e loterie dacă dau de unul cu aceeasi problemă nu am făcut nimic?

| sammie a răspuns (pentru Miri4466):

Amant? Parca esti o adolescenta de 16 ani care experimenteaza. Ce o sa zica copilasul acela? Mai ales cand va creste mare? Nu te gandi numai la tine ca nu asa merg lucrurile.

33 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar nu am inteles ce anume ii reprosezi lui. Termina prea repede sau ce? Dar limbi iti da? Daca scula nu-i merge, ar trebui sa iti poata provoca orgasm macar prin sex oral. Daca functioneaza la lesbiene, ar trebui sa functioneze si la tine.winking

| Miri4466 explică (pentru wildthing):

Nu îi reproșez nimic lui, primul număr se termină cam în 10 minute, iar de limbi nu mai încercăm de mult pentru ca e un eșec total mai mult mă enervează

| wildthing a răspuns (pentru Miri4466):

Eu cred ca problema e la tine. Eu zic sa te gandesti foarte bine inainte de a-ti face un amant, sa-ti strici iremediabil relatia cu un baiat bun, apoi sa dai de cine stie ce derbedeu si pe deasupra sa constati ca nu poti avea orgasm nici cu ala...si nici cu altul.winking Si pentru ce? Am mai auzit de astfel de cazuri, iar respectivele au plans dupa aceea cu lacrimi amare. Ai mare grija, pentru ca anumite gesturi si fapte nu se pot repara.winking

| Miri4466 explică (pentru wildthing):

Alooo ai citit textul sau ai dat cu presupusul asta am și zis mai sus ca nu vreau sa îmi înșel soțul tocmai de aceea caut un sfat o soluție altfel puteam să îl
Înșel de mult

| wildthing a răspuns (pentru Miri4466):

Alooo...am citit cu atentie tot ceea ce ai scris. Tu de fapt ceri incurajari sa-l inseli. Iei in considerare sa-l inseli, dar inca nu esti sigura ca te avantajeaza. Asta daca ar fi sa cred tot acest scenariu...pentru ca inca de la inceput am simtit un miros puternic de trolling.winking

| Miri4466 explică (pentru wildthing):

Ok sigur de asta am scris să îmi dați verde să pot să înșel să oklaughing))

| MarianWLF a răspuns:

Obtii orgasm foarte rar strict prin penetrare, chit ca e vorba de prezervative cu striatii.
Nu stiu cat inseamna la voi un preludiu lung si in ce consta acel preludiu, dar sotul tau trebuie sa puna accent pe stimularea clitorisului in mare parte mai mult decat pe zona intrarii in vagin, si cu rabdare, nu e ca in cazul barbatilor ca putem termina imediat, poate fii nevoie sa-ti faca sex oral si 15-20 de minute pana atingi acel punct, nu va grabiti.

| epurasu a răspuns:

Daca zici ca primul numar dureaza colo catre 10 minute! se intelege ca urmatorul ar dura mai mult si ca ziceai ca nu prea simti nimic decat ceva vag, poate fi vorba de frigiditate la tine! adica ori cu cine ai face tot nu vei simti altceva decat tot asa vag. Ai spus ca o are de 16 cm si groasa, din punct de vedere anatomic el este ok m chiar si acel timp de minim 10 minute este ok.Mai bine un consult medicat poti merge si singura la ginecolog si sa-i povestesti acestea, el te va lamuri. Nu ar fi bine sa incerci cu altii pana nu stii raspunsul medicului, Trebuie tinut cont si de faptul ca de vei merge la altii si el afla... fara sa-i fi spus vreodata ca nu esti multumita de el la acest capitol, consecintele pot fi grave! Parerea mea este ca si cu altul tot asa va fi... vei simti ceva vag, Situatii de acestea sunt fff multe, din cate am auzit greu tratabile.

| RAY a răspuns:

Daca erai bărbat îl puteai înșela, dar așa nu ai voie sa te satisfaci sexual ca este femeie, daca ești femeie toți te vor judeca că îți lași bărbatul dar invers nu e nimic, trăim în România, vibratoare ai incercat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un medic specialist sexolog.

| mihai69 a răspuns:

Vibrator și spor la senzații "tari"!

| Miri4466 explică (pentru mihai69):

Nu prea aș vrea să trăiesc toată viața cu un vibrator totuși am 27 de ani

| AlPac a răspuns (pentru Miri4466):

Pai, nu poti trai cu un vibrator, normal. Deci, ori amant, ori o inchei si gasesti pe cineva care sa merite. In pat si nu numai.

| mihai69 a răspuns (pentru Miri4466):

Păi nu trebuie să trăiești cu el, doar să îl folosești pentru satisfacerea nevoilor tale.
În restul timpului, stă cuminte în sertar. Preferabil încuiat, să nu-l găsească puradelu'.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru mihai69):

Da vrei si tu la fel sa ti se intample sau? Eu nu inteleg ce sfaturi dai.Si femeia si barbatul trebuie sa fie integrii. Joci la pacanele cu iubirea dintre 2 oameni si ce au constuit o viata? Joaca tu si raspunde tu de pacatele tale, dar nu indemna pe altii la asa monstriozitate.Ce model da mama, femeia, baza familie in situatia ta? fata de ea, de viitorul ei, de linistea ei si in particular de fiecare membru a familiei?

| doctorandus a răspuns:

Sunt foarte multe femei care nu obtin orgasm decat prin masturbare sau cel mult cunnilingus.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă soțul tău are probleme cu erectia și satisfacerea sexuala a ta, consultați un medic sexolog sau urolog. Ei sunt în măsura sa va sfătuiască ce este de făcut în problema voastră.

| ywar a răspuns:

E un pampalau cu care nu te potrivesti sexual deloc. El iti da la buci, are orgasm si pe urma trage pe dreapta. Nu am fata. daca as avea, as invata-o sa-i f@t@ una, sa-l umileasca si apoi sa-l paraseasca ca pe ultima carpa. Putini inteleg ca dupa orgasmul barbatului nu mai e nimic si cu cat femeia va avea orgasme mai intense, cu atat va fi mai misto. Ce e de facut? Vorbeste cu el, sunteti o familie. Mergeti la terapie si vedeti ce se intampla. Nu se da pe brazda, ii dai viteza maxima. Fii dura si pragmatica. O viata avem.

| Miruna333 a răspuns:

Poate fi painea lui D-zeu, dar fara sex, relatia e platonica, nu e relatie romantica. Fara sex de calitate, acelasi lucru. Toata relatia incepe din pat. Daca nu ai avut un orgasm timp de 9 ani, putin probabil este sa ai unul acum. Cu unii barbati, pur si simplu nu se intampla. Daca nici macar oral sau din degete nu a fost, este clar, este incapabil sa satisfaca o femeie.
Nu ai ce sa mai faci, nu merita vreodata sa stai intr-o relatie de genul. Ar trebui sa vina natural, nu fortat. Este clar atunci cand lucrurile nu vin de la sine. Eu te sfatuiesc sa ii spui la revedere si sa incepi sa iti cunosti corpul si sa experimentezi lucruri

| sammie a răspuns (pentru Miruna333):

Voi chiar credeti ca numai sexul conteaza intr-o relatie. Au un copil impreuna.

| Cavaler001 a răspuns (pentru sammie):

Nu contează numai sexul, dar e foarte important. Tu poți sta intr-o relație fara sex sau cu sex la 1-2 luni? Sunt curios ce vârstă ai de gândești așa.

| sammie a răspuns (pentru Cavaler001):

Am niste prieteni care nu au mai facut de 10 ani. De cand au nascut copilul, si n-au murit.

| Miruna333 a răspuns (pentru sammie):

Fara sex, nu e relatie. Asa, si? Merge relatia daca au copil? Nu. Un copil nu tine nicio relatie. Iar cei care raman impreuna pentru copil, vai de ei si de copil

| Cavaler001 a răspuns (pentru sammie):

Eu cred că n.au mai făcut între ei happy

| sammie a răspuns (pentru Miruna333):

Vai de tine si de creierul tau.

| Miruna333 a răspuns (pentru sammie):

Esti ok?

| Konstantinos99 a răspuns:

Tot ce iti doresti este firesc dar influentat de situatia ta actuala, adica faptul ca prietenele sau colegele tale vorbesc despre acest aspect. Daca dupa acesti 9 ani de la casatorie(sper ca sunteti casatoriti) avei 4 copii crezi ca te mai interesa acest aspect? Nu pentru ca erai preocupata de viata copiilor tai.Te incurajez ca si alti prieteni ce ti au raspuns deja sa incerci sa nu faci cea mai mare prostie a vietii si sa oferi trupul tau unui alt strain doar pentru o placere de 2 secunde.Adica pune in balans 2 secunde sau o viata construita si o familie unita? Femeia e baza sufleteasca fara tine se face totul praf. Iar acum dincolo de aspectul asta daca chiar vrei sa obtii cele 2 secunde,obtinale cu sotul tau, cum? Sunei sa continue chiar daca el deja a terminat, sa continue, poate e incomod pentru el dar macar odata sa vezi daca reusesti.(poate pana la a doua ejaculare consecutiva reusesti ceva). Daca dupa doua ejaculari nu simti, nu da vina pe el.E mai important sufleteste sa te iubeasca.Si sincer, elibereazati gandul ca trebuia sa simti ceva si nu ai simtit-o, e o simtire de 2 sec, nu o viata! Vezi daca reusesti, daca nu au fost si alte femei care au trait asa in lipsa placerii, asta inseamna sa fi femeie sau barbat sa treci peste ce iti dicteaza trupul! Cate femei nu au distrus viata copiilor lor si a sotului doar pentru "2 secunde de placere" si surpriza poate nici nu lea avut.Eu te indemn sa vorbesti cu sotul tau sa va sustineti neincetat, si mai lasati copii sa vina ca asta e firescul! Ai un suflet mare, iar bucuria nasterii e bucuria si datoria ta in viata. Succes!

| AdeLeu a răspuns:

Nu exista solutie magica la problema ta. Doar alt barbat. De asta pana la casatorie trebuie sa experimentezi, dupa te trezesti cu acte langa cineva care nici nu te poate satisface

| Cavaler001 a răspuns:

Sfatul meu e să încerci cu vibratorul. Daca nici așa nu merge îți recomand să consulți ginecologul. Fii optimista.

| AlPac a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu va intelegi in pat, vor fi probleme. In principiu, exista tratament pentru disfunctii. Totusi, sunteti impreuna de 9 ani + copil. Probabil ca problemele au aparut mai incoace. Da, nu poti sta asa, corect.

| imiplacepepsi23232 a răspuns:

Din aceste descrieri fenomenale, deduc ca dumneavoastra ati mintit in legatura cu faptul ca sunteti virgina