| IonelG a întrebat:

Am 14 ani si am multe probleme.VA ROG FARA RASPUNSURI ENERVANTE!
1.Sunt scund pentru vârsta mea.Adică sunt cel mai mic din clasa.
2.Sunt unul dintre cei mai inteligenți copii din clasa, dar totusi nicio fata nu ma place.Contează asa de mult ca sunt scund? Puteti sa imi spuneti ce atrage fetele?
3. Un copil de bani gata, ma tot enervează, dar îmi este frica sa il spun la diriginta, ca astfel as fi paracios.
4.Care sunt semnele care iti arata ca o fata te place?

Răspuns Câştigător
| JeTeLove a răspuns:

1. Nu conteaza aspectul fizic!
2. Idem 1 laughing Pai poate fetele acelea sunt timide, si nu vor sa spuna adevarul ( Cum ca ele te plac pe tine xD ). Oricum, ai de abia 14 ani! Nu iti fa probleme big hug
3. Vorbeste cu parintii straight face In legatura cu acel baiat... Si, hei! Ce daca ai fii "paracios"? Macar scapi de individul ala o data pentru totdeauna big grin. Sau, poti vorbi fata in fata cu el sa ii spui ce te deranjeaza, si astfel sa rezolvati probleme dintre voi.
4. Pai, unul dintre acele semne ar putea fii dorinta de a va petrece timpul impreuna ( adica va simtiti bine unul langa altul ). Se poate spune si ca "se da pe langa tine"laughing.

Ai grija de tine.

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pune-te serios pe innot tenis si alergat! Maqi du-te si vorbeste cu un medic nutritionist, ca sa iti dea o dieta corespunzatoare!
Si lecturi cat mai diverse, fii la curent cu ce se intampla, etc.
Ai sa cresti! Cauta sa iti apropii niste colegi, cu care sa il infrunti civilizat, dar cu unot imteligent pe ala de bani gata!

Pai daca o fata te place, nu te ocoleste, te intreaba una alta, se baga si ea in sema pe langa tine - totul e sa fi manierat si interesant, amabil si civilizat! si nu uita de ingrijirea mainilor!

Success!@

| lyrics a răspuns:

Hey.
invatsa de pe acum.sa'tsi rezolvi problemele singureltongue
adica...ar fi bine sa ai o discutsie cu baiatul ala enervant de care zici u.
j semne.mmm...pai e mai mereu amabila cu tine. te cauta.nu stiu...
asta depinde de fatatongue
asta sunt probleme minore.tongue
in legatura cu inaltimea.ai putea sa te apuci de un sport.nu stiu.baschet.inot...thinking
bafta>big grin

| LoveToHate a răspuns:

1.pai nu conteaza inaltimea... dar daca vrei sa mai cresti joaca si tu baschet sau inoata des
2.baietel.fi serios eu cand aveam 14 ani adica anul trecuthappyimi placea de un baiat care si lui ii placea de mine dar eu nu stiam acest lucru.pentru ca ii era rusine sa recunoasca.Deci iti garantez ca multe fete te plac si nu vor sa recunoasca ca sunt rusinoase
3. da-l incolo pe acel baiat...ca e invidios pe tine ca esti mai destept ca el si de aceea te tachineaza...nu-l baga in seama ca iti garantez eu ca e invidios pe tine
4.zambeste fals, isi lasa capul in jos si zambeste, cand vb cu ea face tot posibilul sa iti atraga atentia, isi pune mana in par si vede daca e aranjat cum trebuie ca sa te impresioneze, te intreaba daca ti-ai facut tema la diverse materii... ceva de genul asta.
HEY, EU ASA FACwinkingwinking cand imi pl eu baiat

| rap4us a răspuns:

Nu este nimic daca esti pitic. Dar sti care este faza.Si eu sunt pe locul 2 in scoala la invatatura, numai ca eu credeama ca nicio fata nu ma place cand mi- a spus doamna intr-o zi ca toate fetele din clasa i- au spus ca- s innebunite dupa mine.Asa ca uneori aparentele pot fi inselatoare.

| ladygaga_9914 a răspuns:

1. N`ai dc sa-ti faci griji pentru inaltimewinking daca o fata te place, te place asa cum esti.
2.Cum am mai zis, te place asa cum esti, nu conteaza fizicul
3.nu`l baga in seama, ignora`l
daca vezi ca el continua sa se lege de tine, mai bine il spui
4. O fata te place daca : se uita mereu la tine, zambeste, se uita numai in ochii tai mereu, te baga in seama pe mess/cand va intalniti. daca nu te baga in seama deloc atunci o poti aborda tuwinking

| ancan a răspuns:

Apucate eventual de un sport, cum au spus si ceilalti, basket, innot, te vor ajuta sa te dezvolti.

E un avantaj ca esti inteligent. Unele fete apreciaza asta foarte mult, si cine stie cand vor apela la tine sa le ajuti cu o tema ceva, iar rasplata poate fi un sarut.

Esti un baiat inteligent, plateste'i cu aceeasi moneda. Daca il vei spune dirigintei, toti vor spune ca te ascunzi dupa o fusta.
Ai putea la fel de bine sa il ignori total.

Iar semnele care iti arata ca o fata te place ar fi. sa chicoteasca cu prietenele ei cand trec pe langa tine, sa faca lucruri care sa iasa in evidenta cand esti tu prin preajma, sa incerce sa stea cat mai mult cu tine, cand iti ia apararea in fata celorlati, cand te sustine in fata a mai multor oameni. sunt multe big grin

| IonelG explică:

Va mulțumesc mult pentru ajutorul primit. Când 12 răspunsuri vor fi afișate, voi decide care este cel câștigător. Daca aveți o întrebare, as fi tare bucuros sa va ajut și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. nare nimic daca esti cel mai mic
2. Sant fraiere nu conteaza cauta si u afara fete pe care nu le cunosti asa intri in actiune si prinzi una sigur
3. E un fraier se crede mai presus decat tine tragei un pumn in gura si sa vezi cum fuge ca o jigodie de tine nici pas nu mai zice
4.cand se uita la tine incepe sa rada sau vb cu prietenele la ureche in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOLai avut aceleasi probleme ca mine nu-ti fa griji nu-s gravefaza ca esti scund nu conteazafaza cu fetele nici aia nu prea conteaza ca is milioane de fete in romania ce ar conta alea de la tine din clasa... faza cu batausu. ori ii dai cu un scaun in cap whistling [chiar daca nu iti recomand] ori il zici la parinti ori astepti sa termini clasa 8-a si faza 4 nu prea am ce sa zic...thinking ca sa vezi daca o fata te place trebuie sa te bagi tu in seama cu eaBFT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 -Si eu am avut problemele tale. Eram mic de statura (penultimul din clasa) si fetele nu ma placeau din cauza asta. Tot din cauza ca eram subdezvoltat, baietii mai mari se luau de mine si ma bateau. Acum am 30 ani si inca am probleme cu fetele/femeile in sensul ca nu se simt atrase de mine din cauza ca sunt un barbat scund. Daca nu vei face sport vei ramane scund si la 20 de ani si la 30 si vei ajunge un looser ca mine. Iti recomand sa te apuci de inot cat mai rapid si sa faci sport pana la 22-23 ani cand se termina cresterea la baieti. 2 - Nu conteaza ca esti inteligent pentru ca pe fete nu le intereseaza asta. Ele sunt interesate de baietii inalti, chipesi si cu bani. Crede-ma ca stiu ce spun. Am trecut prin ce treci tu acum de multa vreme. 3 - Copilul ala de bani gata face figuri pentru. ca are parinti de bani gata si profesorii nu au curaj sa ia atitudine. Cel mai bine este sa spui parintilor tai.
4- Primul si cel mai important semn ca o fata te place este: privitul des la tine (in ochii tai) si zambetul. Astea sunt semnele cele mai clare si mai importante. Altul este ca v-a cauta compania ta. Bafta si sa te APUCI acum de INOT ca sa nu ajungi un looser!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antro clasa sumt 32 elevi. CATI elevi sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine bine pentru tine ar fi sa te omori, lumea ar fi muuuult mai buna fara tine.Succes!