| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si iubitul meu 15. suntem de 6 luni impreuna si mi-a propus de ceva timp sa ne incepem viata sexuala. initial am zis "nu" dar mi-a spus sa ma mai gandesc... nu stiu ca sa spun...as vrea. dar am un examen de dat si nu mi'e foarte usor. ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Aly122 a răspuns:

Totusi ai 14 ani.ai timp, nu e nicio graba. daca nu simti nevoia mai asteapta.nu trebuie sa o faci din obligatie.si eu zic ca e mult mai important examenul. poti sa ii explici.ar trebui sa te inteleaga daca chiar te iubeste...:* funda?batting eyelashes

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Propunerea a venit cu 3-4 ani mai devreme decat trebuia.Te-ai gandit ca iti pierzi virginitatea o singura data? Oricat de mult l-ai iubi pe prietenul tau, nu poti stii ce se va intampla in viitor.De unde stii ca peste 2-3 ani nu vei intalni adevarata dragoste si iti va parea rau ca te-ai grabit.Prietenul tau este baiat,el incearca.Tu esti cea care accepta sau refuza,si aici se va vedea daca baiatul e de calitate sau nu. Daca tu refuzi si el va intelege si va astepta,posibil sa fie chiar perechea potrivita. Daca insista,ar fi bine sa te retragi incet, incet din relatia asta, doreste doar sa profite de inocenta ta.In afara de toate astea, mai e ceva, foarte important.Stii ca te afli inca in crestere,da? Organele tale genitale inca se dezvolta,inaltimea, forma corpului, a fetsei sunt inca in schimbare.Sa faci sex acum e ca si cum ai manca un fruct necopt(cu urmarile negative care se impun,cancer de col uterin,BTS, etc.). Imagineaza-ti sa mananci un strugure verde, o cireasa verde...Asteapta pana vei fi pregatita, atat fizic cat si psihic.Vezi-ti de examenul tau, de scoala, de prieteni si de viata pe care o are o fata de 14 ani.Tu vei fi cea castigata! Mult noroc!

| unknow a răspuns:

Nu nu nu si iar nu! pastreaza`te pentru tinehappy. in primul rand daca faci lucrul asta de la o varsta asa frageda... o sa ti se lasa sanii; j fundul, j o sa te deformezi pentru, ca daca o faci odata... o vei face iar. j iar,. j iar. nu e bine mai fetitzo! crede`ma! ashteapta pana la 18 pana cand aparatul reproducator este maturizat happy
bafta si ai grija de tine!

| Deeiu a răspuns:

Cred ca examenu' de care zici e doar o vina ca sa scapi de acest pas, tu de fapt nu cred ca esti asa convinsa ca vrei sa-l faci. Sfatul meu e ca esti inca tanara si ca ar trebui sa mai amani pasu' asta pana cand esti gata intr-adevar acest lucru.
Nu conteaza ca sunteti de 6 luni impreuna, puteti sa fiti si de 2 ani,daca tu nu poti, el trebuie sa inteleaga, altfel...
Tu sti ce trebuie sa faci happy

| pinkangel_4370 a răspuns:

Pff...ff nasol.iti spus mai bine zici nu.adika esti si mika.suntem de aceeasi varsta, dar examenul e f importanthappysucces:*

| iubesc a răspuns:

Daca ai avea macar 18 ani ar merge dar asa nu sincer

| Andrada2013 a răspuns:

Eoh zic sa stai cuminte pana mai inkol ai totusi 14 ani...inca esti mica pentru asa ceva...mai asteapta putin funda?

| edwina a răspuns:

Gandeste-te poate asta asteapta de la tine si de asta sta cu tine