| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, am o relatie de vreo 6 luni, tinem foarte mult unul la altul. Cind suntem impreuna ma excit foarte mult si simt ca sun pregatita ca vreau sa fac dragoste cu dinsul, dar dupa aceia ma bucur ca totusi nu am facut-o. Si totusi nu inteleg de ce? O fi vinovata virsta si temeria sa-mi pierd virginitatea? Ce sa fac? astept ceva sfaturi mersi mult mult

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca il doresti mult pe iubitul tau, dar de asemenea cred ca ar trebui sa mai astepti.Tu singura spui ca te bucuri ca nu s-a intamplat nimic.Asteapta pana te convingi ca prietenul tau te iubeste intr-adevar si,mai ales, asteapta sa ceara el acest lucru, nu te oferi singura.Lucrul ravnit e de doua ori mai pretuit.Tu, o singura data iti pierzi virginitatea, asa ca va trebui sa ai grija.Iti doresc tot binele, pa, pa!

| gigiro a răspuns:

La 15 ani nu esti pregatita, la 15 ani esti foare. excitabila din varii motive.hormonale mai ales. Pregatita fizic oi fi, dar corpul tau inca nu.Cat despre latura psihicului, sa nu mai vorbim.Vad ca esti din Moldova,deoarece vorbesti cu "dansul ". Stiam ca pe vremuri fetele moldovence erau mai fricoase,mai religioase,mai stapanite,ce se intampla acum cu voi? Credeti ca nu mai aveti timp de sex,ca va ofiliti ca florile fara apa, va. mananca asa de tare, sau e doar o moda?

| Rebecca a răspuns:

Daca e sa imi dau cu parerea, E putin cam devreme sa iti incepi viata sexuala. Excitata, te poti simti si la 12 ani, asta nu inseamna ca esti pregatita sa faci acel pas. Tinand cont si de faptul ca te bucuri ca nu ai facut'o, exista posiilitatea ca dupa ce o faci sa iti para rau. Inceperea ietii sexuale este un moment important, pe care nici o femeie nu il uita vreodata. De aceea e bine sa fii pregatita fizic si emotional sa o faci, pentru a avea o amintire frumoasa restul vietii tale. Ramanea decizia ta. eu doar mi-am spus parerea. Bafta :*

| Jack a răspuns:

"ma excit foarte mult si simt ca sunt pregatita "? tu cam ce intelgi prin asta? Problema ta ii ca vrei da te freaca la cap constiinta (nu ar trebui,nu'i bine,eu nu fac asta, ii prea repede, oare ii bine? etc etc ).
Parerea mea happy!

| Buttercup30 a răspuns:

Jelli,poti sa vorbesti si fara jigniri daca tot ti neaparat sa-ti faci aparitia.
Du[a cum a spus Brigaela, la cele care incep viata sexuala inainte de 17 ani jumatate exista risc de 4 la 100 sa faca cancer de col uterin fata de 4 la 1000 ca cele care incep dupa aceasta varsta.
Deci exista riscul, dar nu e sigurwinking
In plus, daca se fac vizite o data la 6 luni la ginecolog, leziunile precanceroase de col uterin pot fi vindecatewinking

| lolly_3072 a răspuns:

Hormoniiiiiiiiii
da ai grija cu ei.straight face
incearca sa te gandesti la frumusetea momentului cand te ia in brate,te pupa, chestii din astea si nu la cum te exciti.straight face
oof.pup, loly:X

| ania a răspuns:

Lucrurile bune sunt cele pe care le consideri bune nu pe moment ci privind inapoi si pe care le-ai considera bune si pentru copiii tai.

| michaelj a răspuns:

In 6 luni nu ati ajuns sa va tutuiti sau la 80 de ani cati are decat sa-i zici tataie mai bine ii zici dansul?

| MonterDoc a răspuns:

Acum depinde si cum e el. Daca el e tandru si iti spune mereu ca te iubeste cred ca e ok (daca te simti pregatita fizic). Daca e genul de tip care e mai agrasiv rau impinator poate sa te dezamageasca...dar inca o data fa-o daca si el merita...winking

| Kittttttttty a răspuns:

Si eu tot la 15 ani mi-am pierdut virginatatea, la 6 luni de relatiehappynu stiu ce se intampla cu tine, dar eu am fost atat de multumita de ceea ce am facut inkt nu imi pasa de urmari(incostienta).am zis ca sunt pregatita sa fac pasul pentru ca il iubesc si el tine ff mult la mine, si trebuia sa se intample asta o data si o data si in + e si foarte frumos love struckpentru mine a contat foarte mult asta. Poate ca iti e frica sau rusine de parintii tai.eu cred ca asta e singurul motiv pentru care inca ai o retinere:*

| Kittttttttty a răspuns:

Jelli daca te culci cu cineva la 15 ani faci cancer de col uterin? informeaza-te mai bine.

| daniela36783 a răspuns:

Buna draga angelina, eu cred ca e mai bine sa nu o faci, pentru ca in ziua de azi nu mai ai incredere in baieti;
1. daca va certati la el nu se cunoaste nimic dar tu o sa ai scoatere de ochi toata viata de la cel cu care vei fi pentru ca nu ai fost virgina
2.ai putea ramane insarcinata
3. fetele care sunt sigure pe ele nu fac asta la 15 ani
4.adica faci asta cand simti tu ca esti pregatita si inca ceva testeazal daca te iubeste pune o prietene de-a ta sa se dea la el si daca accepta sa fie cu ea atunci o sa-ti dai seama de el
sper ca ti-am fost de ajutor
te rog da-mi funda
te pup
succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Andraaaa. Tu proasto. Sa vedem ce bine o sa fie cand vei face cancer de col uterin, atunci cine mai savureaza clipa si iubirea, cand vei afla ca mai ai trei luni de trait?
@angelina, acelasi lucru si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EXACT! Citeste aici: http://www.chirurgieoncologica.ro/......xuale.html de la boala silentioasa.
Si aici raspunsul Brigaelei: http://www.tpu.ro/......ulti-spun/
Acum ce mai zici? Sau esti si tu o oaie din turma pitzipoancelor si a celor cool?
Ma scarbiti, naivelor!