| Mascadeprote a întrebat:

Am 15 ani si m-am dezvirginat de la 12 ani cu un parfum mai lung, continui sa fac asta pana in prezent. Mama vrea sa ma duca la ginecologie sa vada daca mai sunt virgina. Eu stiu sigur ca nu mai sunt fiinda atunci cand mi-am introdus parfumul in vagin mi-a curs sange si a doua zi mi-a venit mentruatia. Ginecologul poate sa vada daca am facut asta cu un obiect sau vede doar ca nu mai sunt virgina si atat? Nu am avut relatii sexuale pana acum. Cum sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai mentionat cat se poate de clar ca : ''NU am avut relatii sexuale pana acum'' reiese tot la fel de precis si exact ca in acest moment esti VIRGINA dar este foarte posibil ca ''pasarica'' ta sa fie ''DEFLORATA'' in urma practicarii masturbarii intravaginale. In cazul unei consultatii ginecologice, medicul constata vizual doar starea reala si de fapt a INTEGRITATII ''pasaricii'' in ansamblul ei. Medicul poate sa constate daca himenul este intact/intreg adica NELEZATA, sau constata ca este rupta/deteriorata si ca atare este DEFLORATA. Insa poti fi convinsa si foarte linistita ca niciodata niciun medic responsabil, cu gandirea logica si rationala, NU se va pronunta asupra modului prin care s-a produs deflorarea. Medicul NU se va pronunta datorita faptului ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune imateriala, intangibila si INVIZIBILA care EXISTA si este localizata in MINTEA fetei/femeii, nu la nivelul vaginului. Din acest motiv starea de VIRGINITATE nu poate fi determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT de orice natura ar fi ea, NU poate fi vazut cu ochii si NU poate fi nici atins/pipait in mod real fizic ori material si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' nici intentionat ori accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta existentei VIRGINITATII. Starea/notiunea de virginitate dispare''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul sau vaginul fetei intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat dar acest lucru il stie/cunoaste insasi ea, cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE deci nu DEZVIRGINARE asa cum crede multa lume in mod cu totul gresit.
In concluzie reiese foarte clar ca acest proces de deteriorare a himenului se poate produce strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului prin producerea unei anumite ''agresiuni'' in urma careia ramane o stare vizibila si/sau palpabila. Insa in anumite cazuri acest proces de DEFLORARE se mai poate produce si din mai multe diverse alte motive. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea deflorarii sunt activitati care n-au absolut nici-o conotatie sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea himenului, acesta se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata exercita asupra himenului o ''tensionare'' ce rezulta ca urmare a unor miscari ample de deschidere sau desfacere a picioarelor arunci cand fata practica : gimnastica, baletul, catarare/escalada, dansul sportiv, ciclismul, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Este unanim acceptata atat aprecierea cat si considerati portivit caruia este IMPOSIBIL sa se produca AUTOdezvirginarea. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E chiar asa de greu de gasit un baiat finut, de caracter, si cu care sa fi facut Petting?!
In principiu ai putea refuza controlul - nu esti "proprietatea lor", adica obiect, cu care sa se comporte cum vor ei! - se presupune ca te-au facut din dragoste, deci nu e normal sa te faca sa te simti prost, si sa iti lezeze demnitatea!
Medicul poate constata ca ai himenul rupt, dar nu si cu ce l-ai rupt/deflorat!
Era bine sa fi stiut ca placerea ti-o puteai oferi prin joaca cu clitorisul, si nu prin introducerea a ceva nepotrivit acolo!
Mare atentie si la igiena mainilor, si a altor obiecte, daca continui asa! Sa le stergi bine cu spirt inainte!

| alina2k18 a răspuns:

Vede ca ai himenu rupt, nu poate stii daca ai facut-o cu poola, parfum, vibrator, castravete laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca ceea ce vrea sa faca este ilegal si poate sa fie trasa la raspundere daca medicul o reclama, deoarece este o lezare a demnitatii tale si supunera la o presiune psihica.
Medicul, daca este medic cu adevarat nu ar trebui sa recurga la un asemenea consult, deoarece este ilegal. Supunerea la o consultatie de acest fel, fara vrerea persoanei, poate fi dispusa doar pe cale judecatoreasca. Ii spui medicului ca, deoarece ai 15 ani, vrei sa stai de vorba singura cu el si atunci ii spui ce s-a intamplat. Dar asta inainte de a te consulta.

| Yurisa a răspuns:

Da te-a durut?

| Quassaar a răspuns:

Băi fraților, am și eu o fată și mă întreb...cum mama naibii sa mai existe părinți care să-și pună copii într-o asemenea situație? Este scandalos. Daca as cunoaste-o pe maica-ta i-aș spune câteva... Până la urmă care este problema legata de deflorarea ta? Doarme ea mai liniștită, sau care-i treaba? Ferească Dumnezeu de așa gândire tâmpită la părinți.

| NCristian a răspuns:

Spune-i adevărul mamei tale!

| Mascadeprote explică:

Dau funda