| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu am mentruatia regulata.Am facut sex cu prietenul meu, protejat.Am rupt ambalajul prezervativului cu dintii astfel incat sa nu deteriorez prezervativul(prezervativul l-am impins intr-o parte). Am pus prezervativul pe penis, am prins intre buze (nu l-am atins cu dintii) rezervorul de colectat sperma in asa fel incat sa nu intre aer si l-am rulat pe penis.Am verificat de cateva ori rezervorul ca sa nu aiba aer.Am facut sex, in timpul sexului se auzeau niste pocnituri dar am crezut ca este de la vagin din cauza placerii sexuale.A ejaculat in mine dar nu am verificat daca prezervativul s-a rupt in timpul actului, iubitul meu a mentionat ca era sperma in el. Timp de 3 zile dupa sex, secretia mea vaginala avea o culoare usor maronie si un miros urat.In acelea 3 zile m-am mai masturbat. Dupa acele 3 zile, secretia mea vaginala si-a revenit la culoarea si mirosul ei.Am mentionat ca menstruatie nu este regulata, insa, 3-4 luni incepuse sa vina partial regulata, adica intarzia max 2-3 zile.Acum,uitandu-ma in calendar, trebuia sa-mi vina si inca nu a venit.Au trecut 38 de zile de la ultima menstruatie.Actul sexual precizat s-a intamplat acum aproximativ 2 saptamani. Oare prezervativul s-a spart in timpului actului sexual si sa fi ramas gravida? Am cautat despre simptomele sarcinii si am gasit ca prim simptom sangerarea usoara care se intampla dupa 7 zile de la implantare.Eu n-am intalnit-o.In rest, alte simptome nu le-am intalnit.De mentionat, trec printr-o perioada mai stresanta. Oare am ramas gravida? Fara glume proaste, le voi raporta..Este o situatie serioasa.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip neregulat, nu se poate calcula sau estima nici o menstruatie, ovulatie sau perioada fertila, asadar, este recomandat ca absolut toate partidele sexuale, sa fie facute cu prezervativ.

Pentru linistea ta sufleteasca, poti face un test de sarcina, DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

Atentie, orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ chiar daca etsi insarcinata, fiindca este facut prea devreme.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara a fi folosit si urmat un tratament medicamentos hormonal riguros al carui rol este cel de reglare a ciclului menstrual de tipul dereglat/foarte neregulat, uneori ciclul menstrual aparent poate sa devina catusi de cat regulat insa aceasta ''reglare'' se produce pe perioade scurte de timp, insa in fapt si in continuare ciclul menstrual isi mentine caraceristca sa principala de a fi tot neregulata. Cel mai probabil in cadrul actualului ciclu menstrual te afli in aceasta situatie deranjanta, fiindca desfasurarea ciclului a redevenit imprevizibila, haotica si din acest motiv are mult mai multe zile comparativ cu ultimele cicluri anterioare amintite. Se poate aprecia ca cel putin d.p.d.v. teoretic avand in vedere cele precizate si descrise de tine, a fost exclusa in totalitate posibilitatea de a se forma si instala sarcina in acest caz. Multa sanatate!

| lpavel a răspuns:

E imposibil sa fi ramas insarcinata! daca se rupea prezervativul iubitul iti spunea ca doar si el ar fi ingrijorat! deci categoric nu! Acea intarziere poate fi din mai multe cauze...

| Sofer a răspuns:

Ai luat prezervativ ul în gura și l-ai pus pe penis?
Însărcinată nu ești.

| OanaDima a răspuns (pentru Sofer):

Nu wtf, am apucat varful si l.am rulat cu mana pe penis

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OanaDima):

Acum 19 minute | OanaDima explică (pentru ScarfaceFTw):
,, Nu wtf, am apucat varful si l.am rulat cu mana pe penis""
Montarea corecta a prezervativului de marime potrivita este prezentata in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=ulHob8ichg4&t=132s
https://www.youtube.com/watch?v=7PLhVeX0_Yg
Doar daca marimea prezervativului care urmeaza sa fie montat pe penisul aflat in erectie maxima este cea potrivita/corecta, adica are largimea corespunzatoare cu grosimea si in consecinta se va mula ''perfect'' pe pielea penisului, numai in acel caz in mod garantat prezervativul va ramane strans lipit de penis, pe intreaga durata a actului sexual si nu se va misca si nici NU se va rupe.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Plato, mi-a fost dor de tine love struck

| Nume6 a răspuns:

Vorbește cu mama ta și du-te la ginecolog

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Nu ai rămas însărcinată, poate ai avut o mică infecție care a trecut de la sine...

Răspuns utilizator avertizat
| OanaDima a răspuns (pentru AngelErmin):

Imi pare rau de dumneavoastra si gandirea dumneavoastra obtuza.Nu va permit sa ma jigniti sau sa-mi jigniti familia.In condul penal, este legal sa.ti incepi viata sexuala de la 15 ani.Sexul il faci cand vrei, cand te simti pregatit.Imi pare rau de gandirea asa comunista si limitata happy Mai bine nu mai comentati, multumesc