| Crețu_Alin_2000 a întrebat:

Am 15 ani si tin sa mentionez ca anul trecut am reusit sa decalotez glandul penisului cu totul. Am o senzatie foarte neplacuta cand ating glandul, iar viata sexuala inca nu am inceput-o. Ce as putea face sa nu mai simt acea senzatie de jena si neplacere? Decalotari mai dese? Raspunsul cel mai explicit si concret primeste funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Deocamdata este foarte sensibil. Seara la culcare il decalotezi si il tii asa cateva minute, fara sa exagerezi. Dupa 2-3 luni i se va reduce sensibilitatea.
Fa acelasi lucru si cand faci dus. Oricum trebuie sa te speli foarte bine acolo.
Nu te lua dupa asta care a raspuns dupa mine ca habar nu are ce vorbeste. Daca l-ai decalotat nu ai fimoza. Sensibilitatea este normala, si eu am avut-o la inceputul adolescentei.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai fimoza si ai nevoie de o consultatie medicala de la un medic UROLOG, sa vada ce stadiu esti si daca se poate rezolva prn masaj, sau este nevoie de interventie chirurgicala acum.

| mihai69 a răspuns:

Da... dar și Camionul zilei are nevoie de o revizie, că vorba ălora din biserică: iart-o Daomne, că nu știe ce spune. Problema e că totuși ea continuă să spună, din când în când își mai schimbă numele că prea i se duce vestea, dar ignoranța rămâne. Proverbială.
OK - on topic: sensibilitatea va dispărea cu timpul. E bine să îl decalotezi din când în când, fără să-l și atingi neapărat, dar poți treptat să și pui mâna. Poți folosi un unguent (gen cremă de mâini, Nivea etc.) pentru ca tingerea să fie cât mai delicată. După o vreme se va transforma în plăcere - ideea e să nu faci excese după aia!winking