| Marbella188 a întrebat:

Am 16 ani si pana acum am avut relatii dar doar scurte ( gen 2 luni cel mai mult ) si mereu mi se intampla sa imi placa foarte mult putin la inceput iar dupa ma plictisesc sau nu mai vreau nimic cu prsoana respectiva. Mie imi place sa fiu libera, sa nu dau explicatii, sa fac sa nu mi pese foarte mult si mereu mi e frica de durata aceleli relatii si cat o sa sufar. si de aceasta ma gandesc ca mai bine nu incep una, intr-adevar am scoala, sala, dar sunt momente cand as vrea pe cineva langa mine. Si precizez ca mi-am inceout viata sexuala cu un "prieten' nu era iubitul meu, atunci ne cunoscusem, mie mi se pare ca asa a fost mai ok..si chiar nu pot sa fac sa-mi para rau, fiindca mie nu-mi pare..imi era frica doar sa nu raman gravida, dar acum m-am linistit. dsspre asta ce parere aveti? E posibil ca peste ani sa gandesc altfel?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti ca o spanioloaica asa gandesti. Daca prinzi pe unu dupa 30 de ani o sa ajungi fie batuta sau divortata. Asa sant vremurile actuale lumea abia mai face copii si multe cazuri de divort batai si crime

| Laura a răspuns:

Nu e nimic greşit în felul cum gândeşti, devine greşit când îţi pui la îndoială deciziile.

| Violleta2022 a răspuns:

Serios, doar de o sarcina iti este frica?
Dar de o boala cu transmitere sexuala, mai ales ca ai avut sex neprotejat?
Sunt o gramada de bolnavi de SIDA care asta fac acum, contamineaza cat pot de multi, ca sa se razbune ca au fost si ei contaminati, de aceea si prefera sexul fara prezervativ.
In orice caz, simptomele de SIDA apar dupa 6 luni de la contaminare si incep necazurile de atunci.

| Marbella188 explică (pentru Violleta2022):

Avea analizele facute, pentru ca urma sa intre la politie si avea nevoie de dosar cu analize,(inclusiv vdrl) si erau negative

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marbella188):

VDRL-ul este o analiza banala de sange, nu este o analiza de HIV, sau alte boli cu transmitere sexuale.
La Politie nu se cer analize de boli cu transmitere sexuala, d eci, nu avea cum sa aiba aceste analize!

| Marbella188 explică (pentru Violleta2022):

Pe ele scrie mai jos "testul hiv : nonreactiv

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici un articol interesant:
http://adevarul.ro/......index.html

Si acum, daca doar in Segarcea, care-i un orasel mic, sunt peste 300 de infectati cu HIV(SIDA) cati crezi ca sunt in orasele mari?
Acum 5 ani statisticile spuneau ca sunt peste 10.000 din cei inscrisi la spitale, dar ei banuiau ca numarul real este dublu, din cauza sexului fara protectie care se practica cu atat usurinta peste tot, in special prin randul adolescentilor.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da peste ani vei gandi la fel ca te vei maturiza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vina ta este vina baietilor deoarece te sufocã farã sã-ti dai seama, la varsta ta daca te intâlnesti cu cineva ar trebui maxim o datã pe saptãmânã sau la 2-3 saptãmâni. Astfel o sa dureze mai mult relatia.

| Victoria18 a răspuns:

Mi se face mila de generatia asta...

| Marbella188 explică:

El avea facute analizele, pentru ca intrase la politie si avea nevoie in dosar, si avea vdrl negativ