| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma mut cu iubitul meu la el acasa, parinti lui sunt de acord dar ai mei nu si as vrea sa merg la el dar poate vine si ma ia cu politia. se poate sa vina parintii mei sa ma ia cu politia de la el de acasa daca eu vreau sa stau la el si el si parintii lui sunt de acord? ( el are 18 ani )

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt parintii tai e prea devreme ca sa locuiesti cu iubitul tau mai rabda 2 ani si apoi faci ce vrei si asta da daca pleci de langa parinti mai tarziu o sa-ti para rau pentru ca ei ti-au dat viata, au avut grija de tine te-au rasfatat. Bafta eu ti-am zis parerea mea

| Narfundo a răspuns:

Stai acasa! Cum te duci tu peste oamenii aia acolo. Pff mai are vreun fratior sau sora iubitu tau? Gandeste-te ca ii strici viitorul, nu mai poate sa faca nimic de tine.

| anduta160 a răspuns:

In primul rand vreau sa te intreb daca acel baiat intr-adevar merita sa faci tu acest sacrificiu, si parintii lui ce fel de parinti sunt daca ar primi o fata plecata de acasa care are 16 ani:O.Sincer iti spun daca ai fi patit ceva grav te`ar fi dat afara parintii tai din casa, daca ai avea certuri grave cu ei, poate as mai intelege, poate, dar asa.Chiar nu inteleg, crezi ca acolo iti va fi mai bine decat acasa la tine? Gandeste-te mai bine:*

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Ptr ca are 18 ani, il baga la corupere de minori... daca tii la el nu`i face asta. eventual stai uneori noaptea la el... ceea ce cred ca deja facibig grin

| vasiledumitru a răspuns:

Parintii tai pot sa vina cu mascatii de la politie, sa sparga aia usa la casa prietenului tau, sa ii calce un pic in picioare pe el si parintii lui, si sa mai aveti si niste dosare penale.

| adrianaa a răspuns:

gandeste te bine inainte sa faci asta happy nu `i asa usor sa te duci intr o casa straina orikat ti ai dorii tu asta ca sa fi alaturi de el.nicaieri nu i mai bine ca acasa

| den_4336 a răspuns:

Da au dreptate il v-a baga la corupere de minori asa ca eu zic sa nu te ingurci cu chestii din acestea. Mai tarziu mai mult de 80% cred ca o sa iti para rau pentru ca el are 18 ani are o viata inainte si nu cred ca se va insura de la varsta atat de vrageda nici macar la 20 de ani si daca isi v-a gasi alta fata vei suferii foarte mult si tot la parintii tai te vei intoarce.Asa ca i-a sfatul meu si nu te duce daca vrei sa iti fie bine si sa-ti faci viata usoara nu un calvar pentru ca toti te vor descosidera pentru gestul tau. Ai multa grija de tine si fa un lucru bun si nu uita mai mult de 80% din viitorul tau DEPINDE DE TINE! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca parintii tai pot sa vina cu politia.Esti minora si depinzi de ei.Mai rau... l-ar putea baga la puscarie pentru corupere de minori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da bine inteles