| Ionutalsescea a întrebat:

Am 17 ani si ce voi scrie o sa fie putin ciudat.Dar chiar nu ma pricep. Sa zicem ca sunt singur acasa. Cum sa fac sa invit o tipa, cu scopul de a face sex?(Nu sunt disperat sau ceva dar vreau sa stiu cum se procedeaza). O chem pe la mine sa ne uitam la un film?(Dar replica asta e deja un mama, adica nu se mai foloseste.). Cu ce pretext sa o chem? As vrea răspunsuri de la cei care au facut asta si stiu cum se face.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O prietena din copilarie care te stie bine va accepta sa vina la tine acasa si nu cred ca zice nu la perversiuniile tale. Sa ai prezervativ si ulei

| Adry05 a răspuns:

Ba mai bine zici faza cu filmu măcar știe fata la ce să se aștepte și nu aveți niciunu surpriza aia de „stai că eu voiam" „aa, dar eu nu voiam asta"

| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui din start care este adevaratul motiv al invitatie, ce doresti sa se intample pentru ca fata sa stie si sa fie pusa in tema. In caz contrar s-ar putea ca totul sa se termine prost. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

O inviti la tine sa faceti temele la educatie sexuala impreuna.

| Andreeush a răspuns:

Caută una care să fie dispusă să vrea să fie cu tine.

| sofisis a răspuns:

Dar e musai sa ii faci o lista de activitati? O inviti la tine si punct. "ma plictisesc, hai pe la mine, mai stam de vorba, una, alta".

| Paul754880338 a răspuns:

Cu cat vrei creezi un plan mai sofisticat cu atat te vei afunda tu singur in el, vei fi neinteles si poate un pic penibil. Mai bine cauta persoana potrivita care pare sa te accepte si spune-i asta direct dar delicat si cu tact ( adica nu fi mitocan).

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E bine sa vorbesti cu ea dinainte, deschizi simplu subiectul.
Niciodata nu e mai usor decat atunci cand spui direct. laughing

| MPersephone a răspuns:

Esti un disperat.

| XYZ02 a răspuns:

Si,ai facut ceva? laughing

| AZKE a răspuns:

Invata pentru bac ca aproape il dai. Cum sa inviti o fata? Ii spui adevarul

| Ryanair8 a răspuns:

Ok,in primul rand nu.i spui adevarul. O va face sa se simta folosita. Poti sa o chemi la o partida de "invatat", sau sa te ajute cu ceva gen gatit, salat, chestii de astea. Sunt fata si sincer chiar daca as fi impreuna cu cineva de mult timp nu mi.ar placea sa aud : ' hei, stii, maine sunt singur, vrei sa vii pe la mine? Sa ne... Distram? Stii ce zic? ' Good luck!

| Ionutalsescea explică:

Un meme voiam să scriu*

| EternalTsukuyomi92 a răspuns:

Da, prietene, e ca si cum ai comanda pizza. Vai, vai, vai...
De unde scoti asta cu "pretextul"? Inceteaza sa te mai gandesti ca e ceva programat sau "comandat". Nu suni sa lasi o comanda, nu programezi ca nu e sedinta. Lasa natura sa-si faca treaba, atata tot. Nu interveni in demersul natural al lucrurilor, e tot ce ai de facut.