| MIRELUS18 a întrebat:

Am 18ani si sunt virgina iar prietenul ma intelege. Dar mi a propus sa incercam sexul anal. Nu stiu ce sa fac. Cine a incercat, cum e?

7 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

E nasol... trebui sa fii intr-o stare de excitare maxima sau sa fi ametita, ca sa nu te doara. Mai bine sex normal. Banuiesc ca vrei sa ramai cu o amintire placuta, legata de "prima data". Sexul normal e mai ok.

| Felys a răspuns:

Stii cum doare cand esti constipata, asa doare si sexul anal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti pregatita pentru sex spune-i asta iar daca face figuri ai poti da un sut in fund, cineva care este trup si suflet langa persoana iubita trebuie sa inteleaga anumite lucruri nu sa oblige partenerul sa-i satisfaca poftele, de cand sunteti impreuna?

| Iunona a răspuns:

Tocmai sex anal? Virgina esti atunci cand nu ai contact sexual. Sexul anal e tot sex. Mai bine ai incerca sexul obisnuit inainte de anal. Tu decizi, important e sa nu te simti presata.

| IulianDBI a răspuns:

Patetic, e mult mai dureros anal decat in vagin, ideea este sa incerci mai bine asa, esti majora deci cred ca e o varsta numai buna, sfatul meu e sa nu incerci anal, ce-l putin nu momentan, incearca mai intai in vagin, si dupa poate, doare mult mai tare anal

| jeann a răspuns:

Ma bine faci sex normal.
Sexul anal e mai complicat. In primul rand trebuie sa te "curati" pe dinauntru ca sa nu aveti surprize neplacute. Recomandata e o clisma
http://www.youtube.com/watch?v=A547fz9mB14
http://www.colonhelp.ro/traieste-sanatos/clisma-versus-colonhelp.html

Repeti operatiunea de cateva ori pana lichidul eliminat e curat.
Apoi trebuie mult lubrifiant si sa o iei treptat cu un deget, doua degete si abia mai incolo cu penetrarea propriuzisa. Altfel risti sa te doara de mori ba chiar sa te alegi cu hemoroizi sau fisuri anale

| DoiCai a răspuns:

E simplu. Zi-i sa nu se grabeasca si tu incearca sa fii relaxata. Daca incordezi te doare. Iti va placea mai mult decat sexul in vagin.