| Dyaanaa a întrebat:

Am 20 de ani,.mi-a venit ciclul de 2 ori intr-o luna dupa ce am avut contact sexual neprotejat(cu ejaculare in exterior)! as putea fi insarcinata? am inteles ca si asta poate fi o cauza desi stiam ca sarcina apare in lipsa menstruatiei.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Păi și la 20 de ani vii să întrebi pe net? Du-te femeie la doctor. Că noi nu avem puteri supranaturale să știm ce ai tu.
Fără analize și o investigație riguroasă nu ai de unde să știi ce ai!
Poți avea alte complicații!
De Test de sarcină ai auzit?

| grab a răspuns:

Ca sa imi dau seama daca ai sau nu o problema si mai ales daca esti insarcinata trebuie sa facem sex de 2 ori intr-o saptamana cu finalizare orala.

Apoi SIGUR eu, un oarecare de pe net, o sa iti garantez daca esti sau nu gravida.

Sau apelezi la un specialist care nici macar nu vrea sa te f**a, ca vede sute de pisicute intr-o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna o luna?
tu nu stii ca menstruatia vine o data la 21-29 de zile? nu conteaza luna calendaristica!
poate fi la inceputul lunii si la sfarsitul aceleiasi luni. NU CONTEAZA!
uita-te sa vezi cate zile sunt intre cele doua menstruatii. Si apoi GANDESTE!

| Ajutatorool a răspuns:

Stai sa imi consult globul de cristal. La mine aici zice ca e posibil sa fii insarcinata si in acelasi timp si naiva ca sa nu zic proast@.

| MadaSweet18 a răspuns:

Se mai intampla, nu este nimic grav... ma mir ca ai 20 de ani si nu stiai acest lucru.

| Pitagora a răspuns:

Este un om care a facut scoala pentru situatiile aste si se cheama ginecolog