| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Hei! Daca eu am avut in luna iunie un contact sexual neprotejat dar fara ejaculare, insa prezenta acel lichid preseminal pot ramane insarcinata? Adica mie de atunci mi-a venit ciclul de 2 ori insa luna asta inca nu a venit si e abia prima zi de intarziere si mi - e teama. Help pls!

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca ti-a venit ciclu de 2 ori pana atunci cu mama naibii sa fii gravida? doamne...

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru whatevernvm):

Pai daca inca nu mi-a venit. ma gandesc si eu. mama unei prietene abia dupa 3 luni si-a dat seama ca e gravida.

| whatevernvm a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Si ii venea ciclu in alea 3 luni?

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru whatevernvm):

Da, doar ca avea simptome si credea ca e de la ficat. Dar eu nu am simptome

| whatevernvm a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Nu te mai panica la o zi de intarziere. Pana nu ai pus tu intrebarea nici nu realizasem ca si mie imi intarzie de 3 zile. Chill, nici macar nu a ejaculat.

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică (pentru whatevernvm):

Mi-e teama. nu sunt pregatita pentru un copil. nici nu a fost un act intreg. doar cateva penetrari asa. jumate. dar mi-e teama. nu am nicio durere. nu am nimic...

| whatevernvm a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Dude, linisteste-te. nu ramai gravida cu una, cu doua. mai ales ca ti-a venit in alea 2 luni si ca nici nu a finalizat. ce ****

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea_Andree_1997_1Nxh):

Daca ar fi efectuat un banal test de sarcina chiar si celpe baza de urina, ar fi obtinut din a 3-a saptamana de sarcina confirmarea ca in organism (sange si urina) exista hormonul hCG. Orice dubiu privind existenta sau lipsa sarcinii s-ar fi risipit in urma efectuarii si a celui mai precis test de sarcina, adica testul beta-hCG care intotdeauna are o precizie de peste 98%.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina! Este cel mai relevant!

| Yon1470 a răspuns:

Contact sexual neprotejat si fara E J A C U L A R E, dar totusi ne intrebi, daca esti insarcinata!

| Andreea_Andree_1997_1Nxh explică:

Andreea Andree am aceeasi poza de profil

| Dana_Roxana_1968 a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la control ginecologic - daca pui in balanta pro si contra cred ca nu conteza cat costa linistea ta Daca te joci de-a "doctorita", trebuie macar sa ai cunostinte minime despre ceea ce faci Si pentru antevorbitorii mei, da, poti avea ciclu partial sau chiar toata sarcina -deci nu este un indicator lipsa acestuia