| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani, prietenul meu 21 suntem impreuna de 9 luni.problema este ca el este pocait si virgin, nu are voie sa faca sex.eu nu mai sunt virgina si imi doresc f mult sa facem dragoste.credeti ca relatia noastra va avea vreun viitor fara sex? ne iubim ff mult, as suferi f mult daca ne-am desparti. ajutati-ma va rog.nu stiu ce sa fac

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca va iubiti si va respectati, relatia va dura. Dorinta de sex nu e niciodata mai puternica decat iubirea. Desi o parte importanta a unei relatii, sexul poate lipsi temporar daca sunt motive puternice. Pentru el, convingerea sa religioasa este un motiv puternic. Pentru tine, respectarea credintei lui ar trebui sa fie un motiv la fel de puternic. Nu vad absolut nici un motiv pentru care relatia nu ar putea dura. Asta daca va iubiti. Daca nu il iubesti, dorinta de sex va invinge repejor iubirea (in maxim 2-3 ani) si gata.

| foxi a răspuns:

Pe unul iubestel si cu altul fa sex!

| Duhovnicul a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca va dura relatia, asta in conditiile in care tu iti doresti foarte mult cum ai spus sa te implici si sexual. Religia e o mare prostie care nu face decat sa stea in calea oamenilor. Cauta-ti un ateu, ca astia habotnici te tin inactiva sexual pentru mitologia lorhee hee.

| swet girl 22 a răspuns:

Eu cred ca dragostea e mai puternik decat sexul si o sa poti astepta.banuiesc ca dupa casatorie poate fac sex, nu? ce mai asteptati, la casatorie. dar sa fii sigura de sentimentele tale.sexul nu e totul intreo relatiebig grin.sa fiti fericiti

| pacalici a răspuns:

Dar u ai mai pus intrebarea asta odata.

| source a răspuns:

E naspa treaba cu pocaitilaughing)

| DeadlyJokes a răspuns:

Ce naiba e ala e ala. calugar?laughingAtunci dc mai are prietenalaughing

| cartman a răspuns:

Pocaitii nici la tv n-au voie sa se uite, sa serveasca alcool etc. Masinile conduse de ei au semnul de peste de obicei. Se ajuta reciproc si sunt datori in a ajuta mai departe la randul lor, de aceea stau foarte bine dpdv financiar. Da-i de ales, ori religia lui de cacao, ori tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu consider ca daca ai sentimente puternice pentru el, relatia va rezista. Pana la urma, o relatie nu se bazeaza doar pe sex.
Aici depinde si mentalitatea ta... Din cate stiu eu, odata cu casatoria le este permis sa faca sex, deci... aici depinde de tine.
Nu stim noi ce simti tu!