| andreea1818 a întrebat:

Am 20 de ani, prietenul meu 21 suntem impreuna de 9 luni.problema este ca el este pocait si virgin, nu are voie sa faca sex.eu nu mai sunt virgina si imi doresc f mult sa facem dragoste.credeti ca relatia noastra va avea vreun viitor fara sex? ne iubim ff mult, as suferi f mult daca ne-am desparti. ajutati-ma va rog. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| roxy_2350 a răspuns:

Nu sexul este totul intr-o relatie. si viitorul relatiei nu este sexul. daca il iubesti poti rezista si fara, parerea mea.

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aveți două păreri diferite religios!
Și sexul este la fel. Ce preferi?
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pa altul.
Aşa cum eu n-aş înghiţi să mă ţină partenera inactiv sexual pentru o stupizenie, nici tu nu ar trebui să faci asta.
Oricum, dacă nu tai răul de rădăcină, îţi va fi ţie şi mai rău.
Salut!

| Cătălina a răspuns:

Buna Andreea. Ce pot spune, nu vreau sa te dezamagesc, insa nu cred ca relatia asta fara sex va rezista mult timp.Repet, nu am prea multa experienta in domeniul acesta, dar din cate am auzit si stiu daca nu exista sex intr-o oarecare masura, atunci relatia se va destrama treptat.Hai sa-ti dau si cateva exemple:in primul rand va interveni plictiseala, rutina si asa mai departe. Te inteleg ca ti-ar fi foarte greu in cazul in care v-ati desparti, tu trebuie sa te gandesti ca nu va merge asa la nesfarsit.Incercati sa luati o hotarare impreuna, fara sa va pripiti. Poate ajungeti la un acord.

Iti urez mult succes!

| foxi a răspuns:

Fa sex cu altii! nu strica invataturile pocaintei!

| Duhovnicul a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti vinovata cu nimic, tu vrei o relatie cu pachetul complet inclusi sex, daca el nu se poate implica 100% si religia reprezinta un impediment pentru voi, atunci ar trebui sa va despartiti.

| Miauti a răspuns:

Eu cred ca ar tr sa te desparti. Adica ar trebui ca el sa puna intrebarea asta nu tu.

Oricum poate doreste sa te ceara in casatorie. cine stie.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

O relatie nu inseamna numai a face sex. Dar o relatie fara sex nu este de durata.

Răspuns utilizator avertizat
| pacalici a răspuns:

Ma mai facut sa rad zau asa. Du-te la altul daca el e asa de pocait si mai lasa-i ancolo de pocaiti ca sunt mai pacatosi ca mine ca tine si ca alti

| pacalici a răspuns:

Eu unul as face sex din 10 an 10 min si pocaitul tau sta

| pacalici a răspuns:

Ma vasile mai taci cu dragostea ta u cred ca nu ai facut sex de tot vb pe aici eu cum spuneam as face din 10 an 10 min cum face avatarul meu cu nuca

| cristina_3322 a răspuns:

Pai asa cum unele fete ii pun pe baieti sa astepte pana sunt ele pregatite, sau dupa casatorie, barbatii au 2 optiuni : 1-daca te iubeste, asteapta. 2-te lasa. Asa e si la tine. 1 sau 2 happy

| nuta a răspuns:

Nu poti rezista la nesfarsit
gandeste'te ca nu mai esti virgina
aminteste'ti cea mai placuta noapte de dragoste
chiar nu iti imaginezi cu el una?
e ceva frumos cand va iubiti o faceti intr'adevar din dorinta de'a va impreuna

| vasiledumitru a răspuns:

Crezi ca sexul e fericirea suprema, nu ii adevarat.
fa o comparatie cine crezi ca ii mai fericit unul care a scapat de boala si care nu a putut sa umble pe picioare 3 ani si unul care face sex.
Plus ca sexul e si pacat si pacatul aduce nefericire.
Cum crezi ca va fi relatia ta cand vei avea 80 de ani si sotul tot 80 si nu veti mai face sex, simplu daca nu veti avea dragoste va fi naspa. Dragostea e cel mai puternic sentiment, insa dragostea nu e sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil? baiat virgin? si femeie? normal.foarte normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL, Mor aici de rasrolling on the floor Lovitima tare! Wow da ce am mai ras.ma rog eu iti spun draga Andreea ca toti ceilalti ca o relatie nu se rezuma doar la sex dar apare aceasta etapa odata si odata iar cum a spus si ~Monica~ apare plictiseala asa nu mai cuvinte si pana la urma va veti desp despartete de el apoi iti vei gasi pe cineva care va accepta acest lucru sincer sa fiu eu as face 24 din 24 big grin Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa umble ma'sa dupa tine ca i-ai dezvirginat baiatu'? Ori va casatoriti ori il lasi in pace ca oricum are alte prioritati.

| DeDeee a răspuns:

Punel sa-ti faca sex oralwinking daca esti disperata dupa sex...sau du-te la altu sa te satisfaca...pai daca e pocait dc te'ai mai pus cu el?

| andreea1818 explică:

Nu sexul e problema majora, ci religia lui