| mihaella_9036 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt cu un barbat de 56 de ani, mentionez ca are masini straine, are bani si e despartit de sotia sa. Vad in el un om serios, este super de treaba, este exact persoana potrivita, il iubesc foarte mult si cred ca si el tine la mine. Dar problema care ma deranjeaza cel mai tare este ca are copii (are 2 fete) una de 25 de ani, si cealalta de 27, nu le cunosc si nici macar nu stiu cum arata... dar atata am inteles ca are 2 fete...problema care ma framanta tot timpul, cateodata chiar ma gandesc sa ma despart de el din cauza ca are acele fete, daca nu erau ele totul era super. Prietena mea m-a sfatuit sa raman cu el chiar daca copii, nu stiu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesti ceea ce iti poate oferi el... Tu esti mai mica decat fetele lui... chiar crezi ca este un om moral? Dar tu?

35 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Monica, tu esti? A murit Irinel? sad

Abh
| Abh a răspuns:

Nu-ti distruge viata. Batraneilor le plac "prospaturile" ca doar n-or fi fraieri sa refuze ceva ce li se pune pe tava. peste 2 ani nici nu o sa se mai uite la tine. o sa prefere calculatorul si familia cealalta. asculta-ma, cunosc un caz real.

| Silvia a răspuns:

Iti poate fii chiar si bunic.Si tu...chiar il iubesti? Esti atrasa de el? Eu nu prea credhee hee.

| aniohetova a răspuns:

Totusi, sa fim seriosi are 56 de ani. ce poti sa iubesti la el? Faptul ca are bani, masini si mai ce? Batranetea in apropiere? Daca te gandesti sa ramai cu el pentru bani si daca te gandesti la tipica poveste ca el moare si tu ramai cu tot, crede-ma ca avand in vedere ca are doua fete ...se subintelege. Si mai are si doua fete care sunt mai mari CA TINE. Ce mai cauti cu el? Pe bune iti distrugi tineretea si pun pariu ca esti o tipa super de treaba si poti sa-ti gasesti un prieten in alta parte, nu trebuie sa te grabesti si o sa vezi ca o sa gasesti un baiat super.Esti tanara si tu contezi. Gandeste-te la tine happy!

auran
| auran a răspuns:

Problema ta este ca are doua fete care de altfel sunt mai mari ca tine - problema eu o vad altfel ca iesi cu taica-tu - ma rog poate el nu are banii aluia de zici tu ca-i om serios... daca ai fi fii-mea ti-as rupe gatul sincer - ce dracu gasiti voi la niste asa zisi oameni maturi?

| yuli10 a răspuns:

Din moment ce ai inceput descrierea prin "are masini straine" si dupa aceea ai zis "il iubesc foarte mult" a facut afirmatia foarte indoielnica happy

| Ana_6509 a răspuns:

Pentru ca-l iubesti ai precizat din prima ca are masini straine si bani? Puteai sa spui din prima ca-l iubesti nu trebuia sa te mai dai si de gol pentru ce il iubesti...Sorry dar asta dai de inteles!

| daii a răspuns:

Unde l-ai gasit?

Mai, daca te tine in puf ce nu-ti mai convine? Ca fetele lui sunt mai mari ca tine? no problem, atata timp cat "va iubiti" si are portofelul plin stai acolo ca stai bine.Numai vezi sa nu-l inseli ca poate o sa apari pe la "tradati in dragoste"chatterbox Succes!

by daiiwinking

| anad a răspuns:

N-ai fi nici prima nici ultima care are o relatie cu un barbat mai in varsta. Nu prea sunt sanse de casatorie cu el(e prea mare diferenta de varsta )dar daca tu il iubesti(chiar si daca numai pentru bani) orice iti va spune oricine tot vei face cum crezi. Daca la 20 ani nu ai o relatie serioasa inseamna ca ai mai avut prieteni si dezamagiri si asta va fi inca o experienta pentru tine. Sper sa fii fericita!

Răspuns utilizator avertizat
| Tessy a răspuns:

Faci si tu un copil cu el ca sa fii sigura ca iti ramane un venit si dupa ce nu mai esti cu ellaughing

| cucu a răspuns:

Pai ce te intereseaza ca are 2 fete care sunt mai mari ca tine ...atunci cand are bani? nu stiu cat de mult te iubeste el pe tine au cat de mult il iubesti tu pe el. cred ca problema ta nu este faptul ca are 2 fete ci diferenta de varsta. la asta nu te`ai gandit deloc?

| cucu a răspuns:

Pai baniii lui sunt de ajuns...
cred ca problema ta nu sunt cele 2 fete care sunt mai mari decat tine (cum or sa-ti spuna mami?) ci diferenta de varsta dintre voi 2... dar sincer eu zic sa te casatoresti cu el apoi sa-i pui ca l`ai inselat e posibil sa-i stea inima in loc i u te vei alege cu o mostenire frumushik ...si 2 fete carora le vei cere sfatul. ca u nu ai experientza sa le daiwinking

| lacrimi a răspuns:

Cum zicea si Otilia, in ''Enigma Otiliei'' de George Calinescu:''De-as gasi un barbat tanar, si cu bani, ce l-as mai iubi!''laughing

| liliana83 a răspuns:

Pai innafara de masini si bani ce mai are bun mosulic? are doua fete la care cred ca tine la ele si o gagica tanara care se mandreste cu ea( pai asa e) spune si tu nu ti-e rusine cu el pe strada? tu esti tanara fata, la ani tai o sa ajungi sa stai cu mosul pentru bani si sa te culci cu unul tanar pentru satisfactie. mai fetelor lasati prostiile astea ca nu tine. daca are doua fete normal ca nu-ti ramane tie averea. asa ca lasa mosneagu sa-si miroase besinile langa baba lui si gaseste-ti un baiat de seama ta. chiar daca nu are bani baiatul ii faceti impreuna si vei trai linistita fara remuscari. deschide ochi!

Răspuns utilizator avertizat
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Tipic romanesc! Alegerea e a ta. Gandeste-te ca peste 5 ani omu o sa fie o leguma, imbatraneste in progresie geometrica. Eu personal nu cred in relatii de genu asta, nu pot sa concep o diferenta in cuplu mai mare de 10 ani. Intr-adevar tataie iti face toate poftele, o sa iti fie si fidel... treaba-i buna dar nu este de viitor. Sunt curios cum v-ati cunoscut, ai putea sa ne spui? Eu sunt foarte deschis si "tupeist" dar nu as putea sa ma dau la o femeie de la 30 de ani in sus, nu as avea curaj sa o abordez

| NoName0011 a răspuns:

Ii iubesti bani pe el nu il iubesti in primul rand este o mare diferenta de varsta, poate sa iti fie bunic iar fetele lui de asemenea niste prietene.Are 56 de ani are bani de unde nu sti ca esti o aventura pentru. el? ii place de tine pentru.ca esti tanara. Iar tu ar trebui sa iti gasesti un baiat de varsta ta, tanar si cu bani. Nu inteleg dc sa iti pierzi tineretea care ii atat de frumoasa stand langa un batran.Crezi ca va muri si iti va lasa ceva?, gresesti are 2 fete la care sa le lase bani masinile si ce mai mare. Iar prietena ta te sfatuieste sa stai cu batranu ala ca are bani si daca are bani se da bine pe langa tine si ii bine. Sincer iti pierzi tineretea aiurea, o prapadesti pentru un mos, o sa regreti tu mai tarziu daca ve-ti mai fi impreuna. ( ai luat exemplu pe Monica Columbeanu) sincer nu ii un exemplu bun, si aia sta la fel cu el. Dar nu merita sa stai cu un batran( iti aminteste de bunicu tau )chiar daca are bani la fel poti sa stai cu un tanar tot cu bani si credeama te vei simti mult mai bine. E alegerea ta ce vrei sa faci cu viata ta!

| SCUFY a răspuns:

Nu sunt sigura ce iubesti...banii sau pe el? Decizia iti apartine

| conflict a răspuns:

Citind cele mentionate de tine... eu zic sa profiti de tot ce poti, dar la dragoste(iubire)sa nu te-astepti prea mult, daca-ti va spune ca te iubeste; gandeste -te ca a mai spus-o unei femei cu care are 2 copii.
Inca ceva, cum mai poti spune tu in ziua de azi masini straine? exista si masini romanesti? hmm... thinking Iar la faza cu banii, subiectul principal, ai grija cum ridici un pot mare, duca care e indicat sa fugi fara sa te uiti in spate... si-atat!
P. S. : Daca chiar te gandeai serios la o relatie cu omul acesta, gandeste-te ca atunci cand tu vei avea 35 ani ( varsta de apogeu a unei femei ), el va avea 71, sa nu mai vorbim ca poti avea o nepoata de varsta apropiata laughing; si m-am mai gandit la ceva... cand o sa -ti ceara mana, probabil o va face unei persoane mai mici ca el ( prea tare ) - asta in cazul in care parintii tai (si sunt 99% convins ) n-au implinit inca 56 de ani!
In incheiere vreau sa-ti spun ca imi place cum gandesti in perspectiva, accept sistemul tau de valori si principiile tale ca viitoare doamna! Ciauless!

| smartdjs a răspuns:

Offffffff fetele si interesul material mi-a sarit in ochi primul lucru care l-ai mentionat are bani masina, ma gandeam ca era mai bine sa spui ca prim lucru il iubesc aia a venit dupa. Eu cred ca tu esti in pierdere are copii deci chiar daca te uiti al bani lui aceste le revin copiilor drept mostenitori numai daca te casatoresti cu el atunci vei avea drepturi. Uras fetele materialiste si parerea mea aceste fete o sa bata din usa in usa toata viata lor

| alexandra35 a răspuns:

Buna.
Eu cred ca mostenirea pecare leo lasa lor e problema nu c are doua fete eu te-as sfatui sa ii faci un copil sau chiar doi daca e in stare si casatorestete repede sa nu moara asa iti va lasa si tie ceva baniti in cont.

| criss86 a răspuns:

Inseamna ca prietena ta tine la tine daca nu, putea sa iti zica sa il lasi balta si se baga ea pe ellaughing mai rar asa prietenie:X
Sftaul meu e sa mai stai cateva luni cu el iti ia o masina. un apartament...iti mai da si niste banuti ii pui deoparte si dupa aia vii la minehappy ce zici?hee hee

| clauclau_6191 a răspuns:

Intrebarea este merita? poti sa ai o viata nomala alaturi de el? degeaba are el daca nu ai u masina ta bani tai, ce te faci peste 5 ani? nu ai cum sa-l iubesti, repet o viata normala, ex: sa-l prezinti prietenilor tai, daca te mai accepta careva asa, un grup de amici, poti sa iesi cu el in lume fara sa te simti aiurea, chesti simple..., u esti doar geloasa pe copii, deschide ochii, trezestete..., inca mai poti avea o viata normala, sa nu ma intelegi gresit, nu te judec, faci ce vrei cu viata ta happy, eu unu sa stiu ca ai avut un iubit de 56 ani, sincer nu s vrea sa am nimic de aface cu tine si ca mine mai gandesc 1 mil de persoane, de ce? pentru c tot ce iese din normalitate este vazut cu alti ochii si fiecare pas in viata este ca o scara pe care o urci, orce greseala se plateste. Aduti aminte la ce te gandeai cand ai pus botu la vrajeala lui, ce te-a facut sa il vrei, sa mergi mai departe sa ajungi in situatia asta, te joci te arzi, u ai patit-o rau happy, inca nu-ti dai seama acum. iti dau un sfat : iesi cu mai multi baieti mai de varsta ta sa faci o comparatie ca si astia tineri au masini straine si bani, se va comporta tot frumos la fel cum se poarta si mosulica. primesti sfat de ce cineva rau care nu iarta nimic ce trece de o limita, o iau mereu de la capat chiar daca este greu, cand iau o decizie merg cu ia pana la capat chiar daca stiu ca pierd, dc pentru ca imi permit sunt frumos, am un amarat de bmw, bani, si incerc sa fiu cat mai NORMAL

| oana23madrid a răspuns:

Sincer ce sa iti zic sunt de parere ca nu il iubesti pe el ci banii lui.sunt multe fete ca tine dornice sa stea cu un mos ca find faptul ca iubesc asa ca las-o balta ca eu nu cred nimic.ai grija cui ii lasa mostenire.cred ca n u o sa iti apartina daca are 2 fete stai linistita in banca ta, eu mi-am dat o parere referitor la intrebarea ta sper ca nu am fost prea dura pa pa mult succes in continuare.

| diablo4life a răspuns:

Dal in masa de cheag iai baniilaughing

| rhytmiser a răspuns:

Ce bine ca existi laughing Poate la 50 de ani o sa aburesc si eu una ca tine laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goleşte-l pe boşorog de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din prima ne'ai zis ce te atrage la el... tongue
Daca tu esti dispusa sa stai cu un om de aproape 60 de ani n'ai decat sa ramai cu el. Iti mai angajezi un sofer de varsta ta... eh, te descurci tu.