| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si prima si ultima data a fost la 19 ani cu un baiat pe care nu il cunosteam decat de foarte putin timp. daca era dupa mine nu as fi facut-o dar a fost mai mult fortat-obligat, au fost prea multe insistente, prea multe bataii de cap si nu stiu parca am cedat psihic ca parca nu mai gandeam deloc dar sincer nu imi doream, atunci nu a fost cine stie ce, a fost cu pauze dese si nu mi-a curs sange si m-a durut un pic, nu stiu sincer ce s-a intamplat dar acum as vrea sa o fac din nou pentru ca am intalnit un baiat care m-a facut sa pot avea incredere din nou si imi doresc foarte mult dar daca se va supara cand ii voi povestii istoria mea, e asa mai comunist dar el sincer ma iubeste si isi doreste sa fie cu mine, il cunosc de aproape 2 ani cam dupa incidentul meu si am impresia ca pot avea incredere, dar voi ce parere aveti oi mai fi virgina, sa ii spun sau poate nu isi da seama, ca totusi a trecut ceva timp!? ajutati-ma si pe mine

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina. Daca partenerul tau are experienta, isi va da seama ca nu esti virgina. Eu cred ca este gresit sa-l minti, e cea mai buna cale de a-l pierde, fiindca minciuna are picioare scurte. Nu stiu daca este obligatoriu sa-i dai explicatii. Pur si simplu faceti dragoste cand vine momentul si gata. Fara nu stiu cate explicatii.

| Razvan a răspuns:

Virgina nu mai esti din moment ce ai avut contact sexual. Spune-i adevarul baiatul cu care esti pentru ca merita sa stie.Sunt sigura ca te va intelege.Si sper ca ai invatat lectia din experienta trecuta.Niciodata sa nu mai cedezi insistentelor.Esti fiinta umana inzestrata cu gandire si stii ce vrei si ce nu

| Hmmmm a răspuns:

Tu ai trecut printr-o trauma. daca nu ii vei povestii, situatia se va agrava.este foarte posibil sa reactionezi foarte prost si el nu va stii ce ti se intampla.
ziceai ca te iubeste, ca ai incredere in el.de ce nu i-ai povesti? daca te iubeste iti va fi alaturi si te va sustine, te va ajuta, te va intelege, te va lua usor.veti trece impreuna peste.
ti-ar face si tie bine daca ii vei spune, lui i-ai dovedii ca intr-adevar ai incredere in el si relatia voastra ve deveni mai stransa asa, mai puternica.
faptul ca mai esti sau nu virgina conteaza mai putin.de fapt nu mai esti avand in vedere ca ai avut deja o experienta sexuala.in situatia ta nu partea fizica conteaza mai mult, ci partea psihica. daca tie nu iti e bine facand asta, daca ai anumite temeri, daca nu vrei, va trebui sa vorbesti cu el despre asta. daca te iubeste cu adevarat nu are de ce, nu are cum sa isi schimbe parerea despre tine.
sper ca ceea ce ai patit iti e invatatura de minte si nu vei mai face niciodata ceva ce nu vrei sa faci, ceva ce nu faci cu placere, numai pentru ca iubesti pe cineva si te simti obligata.astea sunt consecintele! tot ce poti sa faci este sa le infrunti.singura nu vei putea. vorbeste cu el!

| foxi a răspuns:

Adevarul pur te salveaza si fata de el si fata de tine!

| vasiledumitru a răspuns:

Daca te iubeste de ce trebuie sa patezi aceasta iubire cu ciuma care e sexul, crezi ca va fi mai bine dupa ce veti face sex, nu va fi asa, am vazut asta la toti care au facut sex.

| mon@29 a răspuns:

De virgina nu mai esti. daca ii spui si va intelege e mult mai bine.
mai bine ii spui adevaru din gura ta si poate te iarta

| ancutsa410 a răspuns:

De virgina nu mai esti virgina din moment ce ai facut cu ala atunci.
si o sa`si dea seama ca nu esti virgina. daca el stie ca esti virgina ai putea sa-i spui adevaru. daca te iubeste...va intelege

| BOGDAN a răspuns:

Spune-i adevaru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Practic nu mai esti virgina, dar nimeni nu isi da seama ca nu mai esti daca ai facut sex o singura data, oricata experienta ar avea. Virginitatea e si o chestie de atitudine si cu siguranta cand te va vedea speriata n-o sa-si dea seama, ai vazut ca sangerarea nu e obligatorie. Daca ii spui sau nu adevarul e alegerea ta si atat, nu datorezi nimic nimanui. Si nu se poate sa se supere cineva ca ai facut sex CU 2 ANI INAINTE SA-L CUNOSTI, mai ales in conditiile alea. Ai 21 de ani, ai facut sex la o varsta normala, in conditii neplacute, intr-adevar, dar increderea pe care o ai in baiatul nou te va ajuta poate si sa-i impartasesti experienta ta. Succes!

| bonita24 a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa ai spui adevarul.va aprecia mai mult ca ai avut incredere in el si i-ai spus.fi sincera daca te iubeste te va intelege cu siguranta.toti gresim, a gresi e omenesc!