| MiliardarDeVis3 a întrebat:

Am 22 de ani si am anxietate sociala din generala nu am zis niciodata nimanui cu ce ma confrunt, in ochii mei eram deja un ratat n-am vrut sa fiu asa si in ochii familiei si a catorva prieteni care ii aveam
Cand eram cu familia sau cu prietenii apropriati eram tot timpu vesel nimeni nu a banuit ce fel de probleme am, nu stiu daca era o masca care mi-o puneam pentru ca imi placea sa fiu asa sa ii fac pe ei sa rada cu glumele mele, sa fiu plin de viata
Cand ieseam din casa eram cu totu alta persoana si la fel se intampla si in ziua de azi, inchis in mine mereu cuprins de frica, ca ceilalti o sa ma judece sau mereu simtindu-ma urat ratat sub standardele fetelor care le placeam pe ascuns sau altor baieti cu care vroiam sa imi petrec timpul pentru ca ii consideam tari
Anu asta nu cred ca s-au legat doua zile fara sa ma gandesc la sinucidere, pur si simplu numai rezist sa-i vad pe altii fericiti cu iubitele lor sau sai vad pe altii cat de bine se descurca in viata si eu nimic... zero de cand ma stiu la capitolul iubire zero ca si barbat

Numai rezist simt ca explodez plang din ce in ce mai mult (ca tot vorbeam de zero ca si barbat) si mai mult ca oricand iau in calcul varianta sinuciderii

Cum se poate iesi din asa ceva? Increderea in mine e pur si simplu 0 sau chiar sub 0

8 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

De ce nu incerci sa mergi la un psiholog? Si eu am avut astfel de ganduri, iar niste sedinte chiar te pot ajuta enorm.

| Violleta2022 a răspuns:

Depresia si anxietatea sunt generate de un inbalans chimic in corp, o lipsa de vitamine!
Te sfatuiesc sa iei mega doze din Vitaminele B3, B6 si Magneziu!
Cumpara de la farmacie Vitamina B3, Vitamina B6 si Magneziu, dar sa fie cutii separate, nu in compozitia Vitaminei B complex (care le are pe toate dar in concentratie foarte mica), pentru ca tu avand o defienta de vitamine, ai nevoie de doze mari.
Cumpara separat cutiile de vitamine si ia cate 1 pastila de 3-4 ori pe zi (din fiecare vitamina: B3, B3 si Mg). Dupa 1 saptamana vei simtii o diferenta, dupa 1 luna, esti deja alt om. Tratamentul dureaza intre 3 si 6 luni, depinzand de severitatea carentei de vitamine.

Uite aici linkuri cu articole scrise de medici si oameni de stiinta care aduc dovada lipsei acestor vitamine din corp si impactul lor direct asupra depresiei si anxietatii: (poti sa deschizi articolul, prin "Copy" si "Paste", copiind integral textul si punandu-l in "google translate" ca sa-l traduci).

http://tv.greenmedinfo.com/......drew-saul/

http://www.foodmatters.tv/......nd-anxiety

http://www.doctoryourself.com/hoffer_niacin.html

http://www.livestrong.com/article/70023-niacin-benefits-depression/

http://spasticgoat.com/food-health/niacin-depression-cure/

http://tv.greenmedinfo.com/......l-illness/

http://tv.greenmedinfo.com/......s-vitamin/

Capul sus, ai sanse sa te vindeci usor si rapid, daca esti dispus sa incerci ce ti-am scris mai sus.
Sanatate maxima!

| WaterDrop a răspuns (pentru Violleta2022):

Ador cand vorbesti stiintific si murdar!

| h3r a răspuns:

Ești înconjurat de persoanele apropiate, restul ține de tine. Nu te mai plânge.

| WaterDrop a răspuns:

Si baietii plang cateodata.Nu?

As vrea sa-ti scriu rezolvarea lunga si pe care nu o vei asculta, dar stiu ca nu ajung nicaieri cu tine.

Mergi la un psiholog sau alege sinuciderea, un consumator in minus pe planeta e oricand binevenit.Lasa`i pe restul sa se distreze si sa se bucure de viata, nu e de tine si nu vrei asta.

| Lawliet14 a răspuns:

In primul rand, imi pare rau! In al doilea rand, n-ai avea voie sa te lasi prada depresiei. Adica, trebuie sa lupti ca sa fii un invingator! Poti sa-ti faci prietena usor dar trebuie sa realizezi ca ai o problema. Ai nevoie de terapie si poate si tratament medicamentuos, nu neaparat altfel decat natural. Si scapi de toate astea cu multa rugaciune...

Sinuciderea este un pacat si generezi multa durere parintilor si celorlalti apropiati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ai nevoie sa vorbesti cu cineva,si cine ar fi mai potrivit decat un psiholog care va privii profesional problema? Desigur,poti incerca sa vorbesti si cu membrii familiei tale despre problemele pe care le intampini,insa poate,doar poate le va fi greu sa inteleaga...
Cel mai important sfat pe care ti-l pot da insa,este Sa Nu Renunti Niciodata!,indiferent de circumstante!, incearca mereu sa te autocladesti, sa inveti sa gandesti pozitiv, sa-ti infrunti temerile, fricile, sa-ti autodepasesti starea de spirit. Incearca sa te schimbi si totul se va schimba!
UAi grija de tine!

| UzOm a răspuns:

Mă, poți fii prost, cretin, analfabet, urât, slab, introvertit etc, dacă ai COCO ești ca și rezolvat. Majoritatea femeilor sunt topite după bărbații cu bani. Cele care nu fac parte din "turmă", sunt cele care deja o duc bine financiar. La ălea nu prea are nimeni șanse.