| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca prietena mea cea mai buna ma place, dar este o problema...eu o plac pe colega ei de banca si ea ma place pe mine si ea mi-a zis ca nu prea putem fi impreuna din cauza prietenei mele si eu nu vreau sa o ranesc..Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde si cum va petreceti timpul liber. Daca ea nu face parte din cercul vostru, atunci poti fi impreuna cu acea fata in afara scolii, iar la scoala sa va purttati normal, ca si pana acum.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Stiu ca nu e simplu dar fa asa: tu si fata pe care o placi stati impreuna iar la scoala faceti ca si cum ati fi doar colegi iar asa nu o sa afle prietena ta si o sa fie binewinking Iar cand iesiti mergeti in alte locuri sa nu va intalniti din greseala cu ea. Baftawinking

| pisicutzamik a răspuns:

Buna pai spune-i prietene-i tale ca nu simti acelasi lucru pentru ea si vrei sa ramaneti doar prieteni cum ati fost si pana acum, dragoste cu sila nu se poate, stai cu cine iti place, nu sta cu ea doar sa nu o ranesti, mai mult o s-o ranesti daca vei incepe o relatie cu ea si o sa afle mai tarziu adevarul

| FastAndFurious a răspuns:

Oricum o s-o ranesti intr-o zi pentru ca nu vei putea fi cu ea daca nu te atrage.
Poarta-te normal cu prietena si afiseaza-te cu iubita. E frumos ca vreti amandoi s-o protejati. Asta nu exclude insa sa iti vezi de sentimentele tale pentru altcineva.
O s-o bagi si pe ea in seama pe viitor tot ca prietena si va intelege.

| emilitalia a răspuns:

Pai este foarte simplu(parerea mea).Zii prietenei tale cea mai buna ca ai o alta legatura de prietenie cu alta fata si ca doresti sa ramaneti tot prieteni buni in continuare.Asa te scoti si in cazul in care se intampla ceva intre tine si actuala(adica vei putea merge la cea care te vrea acum). Ajuta sfatul? Bafta.