| Lavinialoveyou a întrebat:

Am aflat ca un baiat ma place si eu il plac pe el, dar nu mi-a spus-o in fata. El i-a zis prietenei mele ca o sa imi zica cand o sa fie pregatit.Am uitat sa mentionez ca are o iubita.Eu sunt foarte geloasa cand il vad in fiecare pauza ca sta cu o colega si cu iubita lui, iar uneori mai vine si mai vorbeste cu mine.De ceva vreme ma evita. Mi-ati putea spune cum sa il fac sa imi zica ca ma place si cum sa nu mai fiu geloasa? Funda+vot

Răspuns Câştigător
| TheFeeye a răspuns:

Nu cred ca e cel mai instelept sa te bagi intre cei doi, asteapta sa se desparta, probabil de aia te si evita.
Ar mai fii ceva, nu fii foarte stresanta in sensul de ai pune ogroaza de intrebari, pana cand ajungi la raspunsul dorit, o sa se sperie laughing.
Ca sa nu mai fi geloasa ai putea pana se despart, sa te mai uiti si la alti baieti, cine stie poate il faci gelos si grabesti despartirea intre cei doi. Daca se despart intre timp, poti pur si simplu du-te sa il intrebi sau sa ii spui tu ce simti pentru el.
Bafta :3!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce baiat destept,sa-i spui bravo din partea mea,te rog!
El,e bine si mersi cu iubita lui si te are si pe tine de rezerva,deci,n-ar fi deloc exclus sa mai aiba inca vreo doua,trei rezerve care sa-l astepte sa fie "pregatit"!
Si,mai esti si geloasa!
Draga mea,cum te poti lasa prostita in halul asta?
Te poate tine luni intregi si sa se tot "pregateasca"!
Nu te iubeste si nu te respecta si,tot ce e posibil,nici pe prietena lui!
E un fluturas care azi i-aici,maine-n Buzau,toate il iubesc,toate il adora!
Daca ii placeai,se despartea frumos si acum erati impreuna,nu-ti trimitea vorba sa fie sigur ca-l astepti,parca a arvunit o oaie la targ sa nu i-o ia altul!
Fii serioasa si trimite-l la domnu' dracu'.
Gaseste-ti un baiat bun si zambeste, si treci mandra prin fata lui si trimite-i vorba ca-l placi, dar inca nu esti "pregatita"!
Succes!

| andu_9113 a răspuns:

Pai ar trebui sa "ii iei mintile" si asa te va alege pe tine.pai incearca sa fi mai indiferenta cu ei.