| Bibbyshor a întrebat:

Mie imi place de un baiat si el stie asta.Mie imi place de el de aproape 9 luni si chiar il plac foarte mult, dar inainte de vacanta de vara eram cei mai buni prieteni si el mi-a spus ca ma place si chiar se vedea asta. Dupa ce a inceput vacanta nu a mai dat nici un semn de viata si nici nu vorbea cu mine cand era online.Acum cand am inceput scoala iar face pe prietenul cel mai bun.Problema e ca eu mi-am schimbat locul din banca si acum o colega tot vorbeste cu el si el o face sa rada deci sa se simta bine, iar pe mine ma baga in seama o zi si in urmatoarea doua cuvinte.Simt ca deja isi bate joc de mine pentru ca un baiat din clasa(A) mi-a spus intr-o zi ca baiatul de care imi place(V) a fost la ei pe strada si ca statea numai cu fata aia si mai nu stiu eu ce.Azi am intrebat un coleg daca a fost acolo si a zis ca nu a fost nici un centimetru acolo.In pauza l-am auzit pe A cand vorbea cu V.V spunea ca am aflat ca nu a fost acolo ca nu si-o tinut colegul ala gura.Isi bate joc de mine sau vrea doar sa ma faca geloasa? Luni mi-am pus in plan sa vorbesc cu el sau cum ar veni,, sa dam cartile pe fata,, si nu stiu cu ce sa incep cum sa reactionez ca sa par ca nu ma doare.Deci problemele mele sunt:1.Isi bate joc sau vrea sa ma faca doar geloasa? 2.Cum sa par ca nu imi pasa, ca nu ma doare deloc in fata lui (adica sa ma fac ca sunt indiferenta)?

1 răspuns:
| ДdД a răspuns:

1.nu ai dar foarte multe detalii dar nu vad de ce sa te faca geloasa, numai daca i-ai dat vreun motiv, cum ai zis nu te-a bagat in seama toata vacanta si acu dintr-o data sa vrea sa te faca geloasa nu vad sensul.
2.incearca sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, comportate cu el cum se conporta si el cu tine, pari indiverenta total detaseata, cand te intraba de vorba spune-i ca ai treaba si ca nu iti pierzi timpul degeaba vorbind cu el.

P.S.:inteleg ca o sa iti fie greu dar cred ca trebuie sa dai dovada de demnitate si sa inteleaga ca nu se poate juca cu tine asa cum vrea el.