| BeautyTeacher a întrebat:

Am auzit ca daca iti ungi pleoapele cu bitter suedez se vindeca miopia. E adevarat? Nu vreau pareri ci raspunsuri sigure.scuze categoria.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Miopia este data de un defect al cristalinului. Practic tu ai in ochi o lentila stramba. Nu o poti indrepta cu zemuri si creme. Dar daca iti pui pe globul ocular bitter suedez, o sa te alegi cu arsuri si cu probleme suplimentare de vedere (cicatrici).

Răspuns utilizator avertizat
| Gabytsha a răspuns:

A zis ca se pune pe pleoapa. nu prea cred ca poti sa te alegi cu arsuri daca nu atinge globul ocular. eu am citit pe net si scria ca te ajuta nu ca iti vindeca miopia pentru ca miopia se poate vindeca complet doar cu operatie. mai bine intrebi doctorul despre produsul asta si ce efecte are asupra ochiului. happy