| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani cu o fata eu avind 21 de ani si ea 19. a trebuit sa mearga cu familia ei in strainatate sa se stabileasca acolo si inainte sa mearga mi-a spus ca nu mai vrea sa fie iubita(viitoarea mea sotie) fiindca nu ii place comportamentul meu si cu ocazia asta ca ma lasa o sa invat sa pretuiesc altfel viitoarea iubita ceea ce mi se pare absurd, aberant din partea ei fiindca nu era adevarat ce insinua. Am plins si am zis hai sa rezolvam situatia sa nu se ajunga aici dar nu a vrut, nici sa tinem legatura. A plecat in alta tara si am auzit ca dupa 5luni s-a maritat cu altu acolo. Ma doare foarte mult pentru ca o persoana care am iubit-o atit de mult a putut face asa ceva. Nu mai am incredere in fete.

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu toate suntem la fel!
O condamn pentru ceea ce a facut! ai dreptate lucrurile si problemele se vorbesc si in caz ca nu se ajunge la nici o solutie,vine despartirea! e normal sa nu mai ai increderre in fete,e normal sa plani,e normal sa fi cum esti,dar crede-ma nu toate suntem la fel!
Cine stie,poate au "aranjat-o" parintii, poate ea vorbea de mult cu acel baiat, poate l-a intalnit acolo si din suferinta pentru tine s-a aruncat in bratele lui.
Incearca sa vorbesti cu cineva apropiat ei, familie, prietena vezi poate auzi cate ceva si macar asa iti mai "hranesti" sufletul!
Imi pare foarte rau pentru tine si imi doresc din suflet sa-ti revii!

| WillWright a răspuns:

sad Trist, imi pare rau!
Da stii, fata nu te-a meritat! Si ea, daca te iubea, nu se marita cu altul dupa 5 luni!
Dupa o despartire cu persoana iubita, nu cred ca esti in stare sa te atasezi de alta la fel de mult! Dar trebuie sa mergi cu capul sus, si gindeste-te ca undeva, este acea femeie, care te va face fericit, si nu te va trada vreo data! Meriti ce-i mai bun! Bafta!winking

| relian a răspuns:

Asta e se intimpla.Multi oameni fac chestii doar asa sa fie facute, sau cum e cazul tau ea nu gasise unu mai bun sau ce visa ea si de aia a stat cu tine.Cind sa invit ocazia a plecat si a gasit altceva ce ei i-a placut mai mult decit pe tine.Si poate e mai bine asa pentru ca de nu pleca ea continua sa stea tot cu tine si nu tiar fi spus absolut nimic si poate ati fi lungito asa cine stie citi ani pina cind ea gasea altu la care ea visa.Si atunci tear fi lasat si ar fi fost mai naspa decit e acum.Cauta o tipa sincera si care sa-i placa de tine asa cum esti.Si sa nu viseze la mai stiu eu ce barbati fatali mortali.In general tipele ce arata bine au si pretentii mamri, cgair de nu se gasesc pentru toate acei barbati la care ele viseaza.O sa treaca si nu trebuie sa spui ca gata nu mai ai incredere in femei.De aici ai ce invata, si uite asa capeti experienta si pe viitor o sa iti dai seama daca o fata te place cu adevarat sau nu.Bafta si tipul le rezolva pe toate.Nu dispera ca esti tinar.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

A fost un gest urat din partea ei pentru ca si-a gasit scuze tu trebuie sa fi tare si sa mergi mai departe

| Jijell a răspuns:

Mda... urat. Daca oricum pleca, putea sa se desparta de tine intr-un mod mai frumos.

Greseala ta a fost ca te-a interesat ce s-a intamplat mai departe (de unde "ai auzit" ca s-a maritat acolo?), cand trebuia sa lasi viata sa mearga inainte, si sa faci tot posibilul sa te simti TU bine.

Nu e prima si nu va fi nici ultima fata din viata ta. E bine sa incerci si sa cunosti mai multe inainte sa iti alegi sotia. Altfel iti va parea rau mai tarziu cand vei vedea ca nu e ceea ce-ti doresti si vei ajunge la infidelitati, divort, scandaluri... Si eu am tot 21 de ani si imi sta capul la orice numai la casatorie nu, mai e pana atunci. Trebuie sa te distrezi si sa nu iei lucrurile atat de in serios, situatia nu e asa grava.

@ Kranci: Ma bag si eu la berea aia.

Răspuns utilizator avertizat
| alkhymeia a răspuns:

Pare rau...te-ai gandit ca poate avea deja o relatie cu respectivul.e ciudat sa te casatoresti in doar 5 luni. oricum e doar o parere...incearca sa intelegi situatia si sa o accepti