| raluca_5379 a întrebat:

Am avut relatii sexuale neprotejat cu prietenul meu, iar dimineata mi-a venit menstruatia.deci am scapat d probabilitatea d a ma alege cu o sarcina nedorita? astept raspuns!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual doar in seara premergatoare menstruatiei, iar menstruatia a venit exact la timp si e normala, atunci, cel mai probabil, nu esti insarcinata.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e sigur ca ai scapat! Dece nu folositi prezervativul?! Vi-e dor de probleme?!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ai scăpat. Posibilitatea de a rămâne însărcinată este foarte mică dar totuşi există. Fă un test de sarcină la 21 de zile după contactul sexual neprotejat şi data viitoare protejati-vă. Sau vă doriţi un copil? După felul cum te-ai exprimat ("am scăpat") nu prea cred.

| marsy a răspuns:

Exista shanse

| albastrel a răspuns:

Off doamne... poti ramane insarcinata si daca o faci inainte de cm, si in timpul si dupa...deci...fa-ti un test de sarcina!

p. s pana la 6 luni mentruatia iti poate venii si fiind insarcinatawinking

| sylver69 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine...nu. oricum pastila de a II-a"postinor"cred ca te-ar face sa te simti mai sigura ...si un test de sarcina dupa minim 2-3 saptamani

| MissCamelia a răspuns:

Nu. ia pastila de a doua zi daca a ejaculat in tine si consulta un doctor

| renault a răspuns:

Nu foarte sigur dar inainte de a veni menstruatia cu 5/7 zile nu are nimic poate sa si dea drumul in...si dupa mestruatie la fel 5/7 zile dar nu tottimpul este foarte sigur!

| nu-vreau-nume a răspuns:

Nu neaparat. sa stii ca poti fii insarcinata si sa-ti vina ciclul in primele 3 luni.
deci ia pastila de dupa, cu cea mai mare urgenta; aceasta se ia intr-un interval de 72 ore de la contactul sexual neprotejat, dupa instructiunile de pe ambalaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato! poti ramane insarcinnata, constientizezi?