| Valeee09 a întrebat:

Astept un raspuns urgent pentru ca imi este teama de o sarcina nedorita. Asadar, mi-a venit mentruatia pe 10 ianuarie putin dereglata : in prima zi putin si deschis la culoare, a doua si a treia zi normal din punct de vedere cantintativ, al culorii dar au fost si cheaguri, iar in ce-a de-a patra zi putin si inchis la culoare. Cand mi-a venit am acuzat dureri abdominale, dar asta nu este ceva anormal pentru mine. In decembrie mi-a venit pe 16 tot asa dereglat dar nu mi-am facut griji din cauza ca eram sub un tratament pentru alergii (predmison+ clorfeniramin+dicarbocalm) si am crezut ca acesta este motivul. In ianuarie inainte cu vreo cateva zile sa-mi vina am avut stare de greata in timp ce mancam un ou prajit cu niste jumari, mentinez ca am si varsat. M-am cam speriat ca am auzit de ciclul peste sarcina, intentionez sa fac un test. Vreau sa spun ca am avut contacte sexuale protejate (prezervativ) doar odata sau de doua ori prietenul meu la inceputul contactului a incercat fara timp de cateva secunde. Sunt speriata astept un raspuns cat se poate de repede. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si cum de nu te-ai gandit sa faci un test de sarcina?
In plus,e si iarna,ai toate sansele sa ai o raceala la ovare de care sa nu-ti dai seama, sau, un chist.Bine ar fi,dupa ce te calmezi cu testul de sarcina sa faci o vizita medicului ginecolog,cheagurile respective sunt un semnal de alarma!
Insarcinata nu cred ca esti, cu toata teama ta, dar fa testul sa te linistesti.
Multa sanatate si sa ai grija de tine!

| AlinaaAli a răspuns:

Si mie mi-a intarziat luna asta 10 zile dar a fost din cauza unor medicamente!
si la fel ca si tine am avut greturi si dureri! adica durerile le am de obicei!
nu te stresa pana nu faci un test!

| Vrajitor a răspuns:

Test sarcina happy dar nu esti, esti doar speriata. :*