| anonim_4396 a întrebat:

Am capul penisului foarte sensibil la decalotare. Cum fac sa nu mai fie asa sensisitiv?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa folosesti un prezervativ mai gros macar acum la inceputul activitatii sexuale. Incearca sa folosesti prezervative tratate cu lidocaina, sau sa cumperi spray sau gel cu lidocaina cu care sa te dai pe gland inainte de a incepeactul sexual.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce iti vei incepe viata sexuala reala, acea piele fina si extrem de sensibila isi va mai pierde din sensibilitate in momentul in care vei intretine sex real din cauza frecarii de peretele vaginului. Sensibilitatea va scadea in mod continuu, cu cat numarul contactelor sexuale se va inmulti astfel ca la un moment dat nu vei simti nicio durere sau disconfort chiar daca se va decalota in chiloti in momentul intrarii in erectie. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar eu am nevoie inainte de a face sex sa nu ma fac de rusine. Ma doare si "ata"crying

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Se gaseste la farmacii? E legal?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Se comercializeaza in farmacii si sunt perfect legale. pretul in jur de 20 lei. http://www.ymed.ro/lidocaina-spray/ sau ai putea folosi http://crema-anestezica.com/

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa folosesti un prezervativ mai gros macar acum la inceputul activitatii sexuale. Incearca sa folosesti prezervative tratate cu lidocaina, sau sa cumperi spray sau gel cu lidocaina cu care sa te dai pe gland inainte de a incepeactul sexual.

| annonim677 a răspuns:

Laba faci o laba.

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3

| Essau1969 a răspuns:

Chiar ca nu trebuie sa faci nimic. Trebuie sa te bucuri ca e sensibil.