| dana21 a întrebat:

Am cunoscut de anul trecut un baiat, un fost coleg din liceu al surori mele... am petrecut mult timp impreuna, iesit in cluburi, plimbari, filme... multe lucruri, dar ce ma face sa imi pun intrebari este felul in care se comporta... cand suntem cu prieteni face multe glume, unele chiar si pe seama mea(si chiar cu tenta sexuala), probabil ca si eu i-am incurajat glumele, eu am cam inceput cu ele, si chiar mi-a spus ca ii place sa ma tachineze, sa ma enerveze... dar totul e total diferit cand suntem singuri... ma imbratiseaza, imi zice ca miros bine, ne jucam: ne gadalim, ne piscam(si tin sa precizez k nu suntem chiar copii, avem 20 de ani amandoi), si chiar am si dormit cateva nopti impreuna, bine dar nu eram singuri acasa... as vrea sa stiu si alte pareri ...la inceput il vedeam ca pe un amic, si el mi-a zis mai demult ca suntem doar amici... dar acum nu stiu... astept pareri

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Dana, numai tu iti poti da seama. Tinand cont ca sunteti prieteni atat de apropiati si ati petrecut foarte mult timp impreuna, mie mi se pare firesc sa isi permita sa faca "glumite" cu tine, sa te imbratiseze si sa te gadile. Poate sunt doar copilarii.

E timid? Ca daca este, atunci poate ca te place, dar nu are curaj sa o spuna, sau ii e frica sa nu te piarda ca prietena.

Daca insa e genul de om care iti spune verde-n fata tot ce gandeste, atunci cred ca dupa atata timp ar fi avut curajul sa o recunoasca.

Dar cand ati dormit impreuna nu a facut chiar nimic care sa te faca sa intelegi ca e atras de tine? O atingere "accidentala" mai nu stiu cum? Ati dormit imbratisati?

Chiar nu stiu ce sa cred, probabil si tu esti la fel de dezorientata. Nu stiu daca ar fi bine sa-l confrunti si sa-l intrebi clar care sunt intentiile lui, ca probabil ar fi ciudat dupa daca nu ar fi nimic.

Probabil ca in timp situatia se va clarifica. Pana atunci mai bine nu te mai gandi la asta si lasa-te dusa de val. Daca e sa fie ceva, va fi la un momentul potrivit.

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca s-a indragostit de tine. Daca te ciupeste, face glume, te gadila... E semn clarwinkingDaca si tie iti place de el e perfect.big grin

| alexa a răspuns:

Parerea mea ca te place, vrea o relatie intima cu tine, insa ii este frica sa nu strice prietenia existenta

| IqStorm a răspuns:

Cu siguranţă îşi doreşte mai mult decât o amiciţie.

| dana21 explică:

Ca raspuns la buburuzAndreea
daca stau bine sa ma gandesc....adevarul este ca el chiar e timid, nu are curajul de multe ori sa ma sune, sa im vb, de multe ori imi transimite mesaje prieteni, ii intreaba de mine....si referitor la intrebarea cu dormitu, am dormit imbratisati...

| yonut088 a răspuns:

Cred ca a inceput sa ii placa de tine happy ce romantic

| anne_6845 a răspuns:

Wow...pai nu e bine daca face glume p seama ta... e nasol... u te simti bine cand auzi c scoate p gura? daca chiar ar tine la tine nu ar face glume pe seama ta... daca chiar ar tine s-ar fi purtat la fel de frumos cu tine si fata de prieteniwinkingparerea mea

| Auricik a răspuns:

Nu e bine ca face glume pe seama ta cind esti cu prietenii sau chiar ambii, in rest totul e perfect dupa cite am inteles:te iubeste si il iubesti, succes in continuare