| Janin324 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 2 ani. Eu eram prea mica, el prea mare.ne iubeam. Parintii mei nu m-au lasat sa il vad, spunand ca e PREA MARE PENTRU MINE. Am fugit de acasa pentru el, si multe alte chestii. El avea prietena de doi ani, cand l-am cunoscut. Aveam 13 ani, el 19, si prietena-sa 14. Nu era genul de baiat care se gandea doar la sex. Oricum incepuse s-o cunoasca pe mama, parintii mei nu mai aveau ce sa faca, vazand ca eu nu ma las de el si el nu se lasa de mine, asa ca l-au cunoscut. Revenind la prietena lui : el spune ca nu tine la ea in prezent. inainte ne jucam, dar deja incepe sa devina serios. Cu ea nu se vede, doar cateodata. Acum cateva zile mi-a spus "stii, ea nu merita sa o insel." la care eu am raspuns "da' ce, eu merit?" si am plecat, l-am lasat noaptea la 12 acolo singur pe banca. m-a deranjat foarte tare ce a spus happy A doua zi m-a sunat sa-mi spuna ca nu a vrut sa sune asa, el de fapt vroia sa spuna ca nu se poate desparti de ea, pentru ca ea tine foarte mult la el, si pentru ea ar fi... ceva groaznic. Si mi-a propus sa fim impreuna, fara sa stie ea, nu stiu de ce, dar am acceptat. Ieri ne-am certat cam grav.
El: ce faci mami?
Eu: dorm tatiii, e 1 noaptea, nu vezi?
El: bine mami, te iubeste tati.
Eu: de ce-ai sunat?
El: am vrut sa vad ce faci. te las daca vrei.
Eu: acum dupa ce m-ai trezit, las-o-asa.
El: stai putin ca ma suna Gi. (Gi e cealalta fata cu care vorbeste)
In momentul acela i-am inchis telefonul si l-am pus pe silentios, azidimineata cand m-am trezit aveam 78 de apeluri si un mesaj cu "te iubesc mult".
Nu stiu ce sa fac, sa fiu de acord cu cealalta relatie, sau nu? Il iubesc mult, si sunt cu el de un an straight face cu fata aceea nu se intalneste deloc, sta cu ea pentru ca na, se foloseste de ea. Asa spune el. Un sfat? puppy dog eyes

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu te iubeşte, eşti doar o ''rezervă'' pentru el. Crezi că dacă te iubea, te lasă pe post de amantă atâta timp? Nu ai minte, eşti îndrăgostită lulea de acel tip care îţi bate joc de sufletul tău. Dacă îl întrebi să aleagă între tine şi ea, o să îţi spună că nu poate renunţa la amândouă, adică o să te prostească. Nu vezi în ce hal te minte? Pentru ce să se folosească de ea atâta timp? Pentru bani sau sex?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea.tu ai auzit de "roata de rezerva"? asta vrei sa fii? daca te-ar iubi cu adevarat si daca te-ar respecta, nu ar proceda asa..pe cand domnu, vrea sa fie un Casanova si sa aiba variante, cand e una suparata, ma saryuta cealalalta..cam asa ceva nu? ce mai ramane sa accepti? sa faceti amor in 3? daca mai ai un pic de demnitate, impune-te si sa iti ofere locul potrivit...iar daca nu, inteleg ca ai 15 ani, cred ca ar fi cazul sa iei o mica pauza si sa astepti sa te maturizezi, daca ai fi destul de matura, nu ai accepta astfel de situatii..gandeste-te!
O noua zi frumoasa sa aihappy

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Esti micuta. Nu, nu te iubeste. In primul rand e intr-o relatie. Din respect pentru fata aia ar trebui sa puna punct relatiei daca nu mai simte nimic pentru ea decat sa o insele. Dar minte. Nu renunta la ea pentru ca nu vrea, vrea sa stea cu tine si cu ea si vede ca ii merge pentru ca tu accepti. Desparte-te de el, asa e normal. Se foloseste de ea, asa iti spune el dar nu vezi ca de fapt se foloseste si de tine.

| Rebecca009 a răspuns:

78 apeluri rolling on the floor

| Felys a răspuns:

O ce urat,dupa ce ca te mai trezeste aiurea din somn sa iti inchida ca il suna cealalta,eu in locul tau il scoteam demult din peisaj,tu nu iti dai seama ce golan este,cine stie cu cate mai umbla si tie iti spune doar de una,lasa-l sa se duca unde o vedea cu ochii, nu ai nevoie de un asemenea individ, nu e de incredere, rupe orice legatura cu el ca nu au pierit baietii de pe fata pamantului, cauta unul care sa te respecte ca esti tanara si nu iti va fi greu sa gasesti unul doar pentru tine nu unul care sa il imparti

| HaLoGeNNN a răspuns:

Uite sfatul meu: Nu mai sta cu el, desparte-te de el
Motive:
1.78 de apeluri.
2.Mai are o iubita
3.E putin prea mare pentru tine

| darriya a răspuns:

La 13 ani sa iubesti?laughingnu cred, esti cam naiva, n-ai minte deloc...in loc sa te pui mana pe carte,iti arde de barbatilaughingdoh ce copii in ziua de azi, retardati. vrea sa te calareasca baiatul, la aia tine, nu la tine, aa si app cred ca mai are si alte relatii nu doar pe voi va are!

| Janin324 explică (pentru darriya):

Am spus ca aveam 13 ani cand l-am cunoscut, imi pare rau daca s-a inteles gresit

| CGF31 a răspuns:

Buna dimineata.
Daca de ea se foloseste, de tine ce face? Te iubeste? Asa cum te pacaleste pe tine asa o pacaleste si pe ea. Mare greseala ai facut cand ai acceptat sa te vezi si sa fi cu el pe ascuns stiind ca el are o alta prietena pe care nu o va lasa pe motiv ca o sa sufere. Halal barbat, deja prevad cum se lauda in cercul lui de prieteni ca va invarte pe amandoua si voi jucati cum va canta el, sau mai bine zis tu.
In locul tau, poate sa fie iubirea de la cer la pamant in vorbe, daca demonstrat este egal cu multimea vida. Ia atitudine, sa aleaga ca doar e barbat trebuie sa fie responsabil pentru faptele sale. Ori tu ori ea!
Noapte buna laughing

| Pitagora a răspuns:

Folosesteti capul happy

| AndreeaMonica99 a răspuns:

Te inteleg esti indragostita, na este varsta... Dar trebuie sa fi si atenta, nu merita sa iubesti pe cineva care nu este capabil de iubirea ta. Faptul ca are si o alta relatie dovedeste ca el nu este un baiat serios si ii place sa joace la doua mese, nu poate sa va iubeasca pe amandoua la fel, este imposibil. Eu sunt de parere ca isi bate joc de amandoua, nu fi fata prostuta, nu te lasa dusa de minciunile si gesturile lui! Eu zic sa stai bine sa te gandesti si sa il parasesti sau sa-l pui sa aleaga. Repet nu fi fraiera IUBESTE CU INIMA, DAR SI CU CREIERUL! Ptc mai incolo poate vei regreta ca nu ai gandit mai mult. Sa nu te superi, dar iti spun sincer adevarul, baietii asa sunt, nu le pasa prea mult de fete pentru ei conteaza mereu altceva, si daca nu este sexul, este altceva... mai ai mult si bine pana sa-ti gasesti alesul. Din nou repet, nu fi fraiera, pune-l sa aleaga sau paraseste-l!