| lorenaena a întrebat:

Am cunoscut un baiat de ceva vreme si am tot iesit impreuna. La scurt timp am inceput sa ma simt putin cam folosita si el era foarte rece fata de mine. Am hotarat sa-i spun ca nu mai doresc sa vorbesc cu el deoarece simt ca ma indragostesc de el si cu siguranta nu o sa fie reciproc. El mi-a spus ca nu vrea sa renunte la mine asa usor ca si el simte ceva pentru mine dar insista foarte mult sa facem sex din nou. Eu nu vreau sa ma mai las asa usor. Nu stiu ce sa mai cred. E foarte tandru cu mine, mi-a spus ce simte si se vede asta. Dar cand vine vorba de sex parca doar atat isi doreste. Cu totul ca la inceput era o relatie bazata doar pe sex. Mi-a spus ca nu vrea sa ma piarda. Dar nu e deloc gelos ca inca fostul ma mai cauta si ca uneori mai vorbesc cu el. Sau e gelos si nu imi dau seama? Cum pot afla? Sau cum pot sa il fac gelos? Vreau sa ma conving ca intr-adevar imi spune adevarul cand zice ca simte ceva pentru mine. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca, nu ai nimic de pierdut, si fa si cu prietenul lui un numar de sex si vezi daca este gelos.

| Madayna a răspuns:

Te foloseste, nu cred ca e bine sa mai continui asa numita relatie bazata pe sex, el doar asta isi doreste de la tine.

| AlexandraGiorgiana a răspuns:

Eu zic ca ai gresit la faza ca te-ai culcat cu el. Incearca sa-l faci sa inteleaga ca tu il placi si ca nu stai cu el doar pentru sex la fel cum face el.Aaa..si e tandru pentru ca probabil asteapta o rasplata drept o partida de sex. Vorbeste cu el despre lucrurile astea si indreapta-le. Transform-o intr-o relatie serioasa bazata si pe sentimente, nu numai pe sex. Daca mai ai nevoie de sfaturi scrie-mi :*. Funda happy