| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un baiat ( c) de care a inceput sa imi placa iar din cate imi scria el imi dadea impresia ca este reciproc. Toata lumea zicea ca se vede pe fata lui ca ma place si ca si eu il plac, dar niciunul dintre noi nu recunostea. Un prieten de al lui (N )a aflat, a vorbit cu el si a reusit sa ne combine. Totul a fost frumos dar lumea imi spunea ca isi batea joc de mine si ca nu el imi tremitea mesajele alea dragute ci prietenul lui care a reusit sa ne combine. Apoi eu am devenit geloasa si am inceput sa il intreb de alte fete, dar si el imi trimitea conversatii cand vorbea cu altele, dar din cate zicea el, doar ma tachina cu ele. Cand era cu prietenii lui se purta altfel, era mai rece, dar cand eram noi doi, era cel mai dulce iubit si chiar simteam ca ma place. La telefon imi spunea ca nu ii pasa cu cine vorbesc si altele. Intr-o zi un alt prieten de al lui (D)m-a sarutat si el a interpretat gresit si dupa ce aflat a inceput sa vorbeasca urat cu mine si sa imi spuna ca din partea lui pot sa ma si f"t cu cine vreau si ca nu simte sa imi demontreze ca ma place, ca nu stie cum ..Asa ca dupa vorbele astea m-am despartit de el. Prietenul lui care ne-a combinat (N) mi-a spus ca a fost doar la misto relatia cu iubitul meu, ca amandoi si-au batut joc de mine, dar alt prieten (M) imi spune ca nu si-a batut joc de mine si ca el chiar tine la mine si ma place. M nu are de ce sa ma minta, in N nu am incredere deloc.MIe mi-e dor de el si am incercat sa vorbesc cu baiatul asta cu care am fost, dar nu vrea sa imi zica adevarul pentru ca zice ca eu mi-am batut joc de el primul si sa raman cu D sa am grija de el ..etc. Care ma poate ajuta si pe mine? ii pot da mai multe detalii in privat. ( eu am 15, el 15 )

5 răspunsuri:
| Annutsa a răspuns:

E vina ta. Nu te-a pus nimeni sa te saruti cu "D". Cum sa zici ca a interpretat gresit? L-ai inselat, clar...A reactionat corect, nimanui nu ii convine sa fie inselat.

| chakra8 a răspuns:

Iti pot da un sfat bun: sa nu ai incredere in nimeni, toti isi bat joc de tine.Pe de alta parte, acum, fiind singura, poti avea un iubit superior imbecililor specificati.In caz contrar, te poti spanzura de podul de la Gara Basarab.

| Love4Corina a răspuns:

E vina ta in cea mai mare parte... cum sa te saruti cu altul cat timp erai inca cu el?
Oricum ai doar 15 ani, ai toata viata inainte sa cunosti destule persoane, doar ca data viitoare incearca sa mai lasi din timiditate deoparte si sa nu mai existe situatii sa va combine altii happy De asemenea, incearca sa te rezumi DOAR la un baiat, nu mai multi in acelasi timp, e cel mai bine big grin Succes