| semy a întrebat:

Am cunoscut un tip super, il plac si ma place, dar problema este conversatia, nu stiu de ce dar nu pot conversa cu el, mi se pare prea inteligent fata de mine, sufar pe tema asta si imi este o frica ingroztoare sa nu il pierd, ce pot face pentru a salva situatia? sunt terminata, el vrea sa ne mai intalnim, dar...simt eu ca nu merge chestia ca vorbeste mai mult el, eu de abia scot 1 cuvant sad sunt dezamagita de mine

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e mai inteligent decat tine, doar ca tu esti inca impresionata de el si iei socializarea lui drept o calitate pe care tu nu o ai!

Doar pentru ca vorbeste mult si bine demontreaza ca tu nu mai poti oricum sa vorbesti la randul tau la fel de mult.Intr-o relatie, mereu va fi unul care canalizeaza discutia si unul care este antrenat in ea.

Acum e clar ca el e cel vorbaret, tu te simti jenata de aplombul lui si devii tacuta!

Ai de ales: te destinzi in prezenta lui si vorbesti deschis, fara teama de ridicul, sau il lasi pe el sa turuie pana se plictiseste!

Ia-ti inima in dinti si arata-ti personalitatea!

| Just4FunHD a răspuns:

Pentru fete nu e niciun bai daca nu prea vorbesc, daca ai fi fost baiat, atunci ar fi fost mai periculos. Daca el vorbeste mai mult, inseamna ca are despre ce vorbi si ii place sa vorbeasca. Tot ce trebuie sa faci tu este sa fii atenta la ce zice, si sa-i faci complimente din cand in cand.
Il mai poti saruta pe obraz sau poti sta la pieptul lui in timp ce vorbeste. Ca sa nu pari lipsita de interes poti adresa intrebari ce te ajuta sa pari ca faci parte in conversatia lui. Spre exemplu : Si tu ce ai facut? Ai avut curaj? Da? Si nu ti-a fost frica? etc. Asa va parea ca el nu monologheaza ci converseaza. Baietilor le plac asta.
Succes si nu iti fie frica de nimic. ESti fata doarhee hee, poti obtine ce vrei cu eforturi minime

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Esti cam timidha? hmm...asa se intampla la inceput...nu ai de ce sa-ti fie frica si eu eram la fel dar, daca cu adevarat nu vrei sa-l pierzi fi mai dezghetata pentru ca cu timiditatea nu o sa faci nimic niciodata in viatawinking

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Si daca lui ii place cu adevarat de tine ii va placea asa cum esti... daca nu incearca sa te schimbi! Bafta!

| Anahiteamo a răspuns:

Pai poti sa ii spui ce e ceva ce nu merge. mai bine asa decat sa ii ascunzi. sau incearca si u sa mai cauti pe net despre subiectele de care vorbiti ca sa te informezi. si ca sa poti sa vb mai mult cu el. sau poti sa ii spui tot ceea ce simti : ce esti dezamagita de tine si ca il placi in caz ca nu stie. si spune-i de asemenea ca nu vrei sa il pierzi. totul va fi bine! te asigur! Bafta:*!

| Jojo_2758 a răspuns:

Daca vrea sa va mai intalniti inseamna ca te place asa cum esti, chiar daca nu ai un vocabular asa de dezvoltat ca al lui.

| SyntheticFeelings a răspuns:

Vrea sa va mai vedeti. deci te place. tongue nu arata ca esti in panica, prinde un pic mai mult curaj. exprima-ti si tu parerea. tongue deschide si tu un subiect si gandeste-te si la subiectele comune pe care le aveti pentru a discuta pe tema lor. de asemenea. vezi ce subiecte il intereseaza si documenteaza-te despre ele. si orie conversatie trebuie sa contina si o glumitza de bun gusttongue