| MaiaGeorgy a întrebat:

Am dat-o rau de bara cu un baiat. el e a 12-a eu a 10-a ..si nu stiu.a inceput sa-mi placa mult de el. oare mai are rost sa-mi cer scuze (desi m-am mai scuzat odata pe fb.dar mi-a vorbit in sictir) sau ar trebui sa tin distanta cateva zile..si sa-i spun la liceu ca-mi pare rau pentru toate fazele aiurea pe care l-am facut si ca inteleg daca nu mai vrea sa vb cu mine?. si tousi stiu am 17 ani..si vorbesc cu unii baieti fara probleme, dar cu baiatu asta..nustiu dar parca m-am prostit si mi se inmoaie genunchii numai cand il vad... sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai faptul ca te gandesti permanent la faptul ca o vei da in bara te face ...sa o dai in bara!
Gandeste-te ca e doar un baiat oarecare si nu te mai gandi la posibilitatea de a da gres-asta te va ajuta sa ai mai mult curaj!

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata, asa e cel mai bine. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste-i deschis(nu prin intermediul fcebookului)-cand vorbesti cu cineva in scris nu este asa sigur ca intelege ''exact'' ceea ce vrei sa-i spui, poate crede ca-i faci farse.
Incearca sa fii tu!-nu lasa ca timiditatea sau faptul ca iti place de el sa te faca sa pari prostuta in fata lui!
Spune-i ce ai de zis si apoi vezi cum reactioneaza!

| MaiaGeorgy explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult...dar o sa fie greu...deci mi se inmoaie genunchii cand il vad ..si mi-e teama sa n-o dau iar in bara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaiaGeorgy):

Tocmai faptul ca te gandesti permanent la faptul ca o vei da in bara te face ...sa o dai in bara!
Gandeste-te ca e doar un baiat oarecare si nu te mai gandi la posibilitatea de a da gres-asta te va ajuta sa ai mai mult curaj!

| Immortal69 a răspuns:

Pai ar fi bine sa vorbiti fata in fata si sa-i explici ca ti-ai dat seama ca ai gresit si pe viitor incearca sa nu mai repeti acele greseli.

| eevvaa a răspuns:

Buna,cerinduti scuze incearca sa faci totul printrun fel aparte.fai ceva de genul unei surprize sal impresionezi.

| BiaAmi a răspuns:

Cerandu-ti scuze cazi la picioarele lui.