| anonim_4396 a întrebat:

Am doua intrebari integrate in aceeasi categoria.Deci prima Intrebare pentru baietibig grinaca iubita voastra ar ramane insarcinata ati mai continua relatia si ati fi in continuare alaturi de ea? Argumentati raspunsul.
A doua intrebare [pentru toti] :Credeti ca o sarcina ar deregla complet sentimentele baiatului pentru fata? Majoritatea baietilor le parasesc.De ce? Pentru ca le e frica? Ca nu pot face fata? Asta ii face sa nu mai simta nimic? Puteti sa-mi povestiti putin in amanunt parerea proprie?happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 daca copilu e al meu, logic ca da, fi serioasa e uman chestia asta, trebuie sa ai probleme cu capu sa gandesti astfel
2 nu-i face sa nu simta nimic, fugim de resposabilitati si de fata aia, de aia spun protejezativa mereu, copii se fac cand sunteti maturi ambi parteneri, un baiat de 16, 17 ani ce ar face cu un copil? eu cred ca a face un copil cere maturitate

| neutrino a răspuns:

Baietii fac sex animati de instincul animalic, nu din instinct patern.

| Emilian65 a răspuns:

Daca am fi amandoi la o varsta care ne-ar permite sa avem copii, as continua relatia, s-ar naste copilul si il vom creste impreuna.

| SkyPilot a răspuns:

Fiecare din noi are alte idei si mai depinde si de varsta.
Daca as fi fost in situatia asta nu as fi parasit-o si cel mai probabil as fi vrut sa pastram copilul. Ar fi fost greu, dar greutatile trecute impreuna apropie oamenii. I-as fi iubit pe amandoi, cu banii m-am descurcat intotdeauna si imi plac copiii.

| Alcyon a răspuns:

Nu te baza c-o sa primesti raspunsuri sincere din partea barbatilor happy E foarte usor sa spui ca faci si ca dregi, daca nu esti in situatia respectiva. Daca te trezesti insa pe bune cu un bebe la usa, lucrurile se schimba.

| SkyPilot a răspuns (pentru Alcyon):

Multumim pentru incredere si pentru aprecierea la adresa noastra happy
Din ce am vazut in jurul meu, toti cei care isi iubeau partenera au fost alaturi de ea si au avut copilul. Se cam observa cand un baiat statea cu fata doar pentru sex si cand o iubea cu adevarat. Gesturile mici sunt cele mai elocvente.

Răspuns utilizator avertizat
| dorin1995 a răspuns:

Prima intrebare : as fi tot cu ea pentru ca copilul s-a nascut din dragostea mea si a fetei respective si copilul trebuie crescut de amandoi a 2 a intrebare : nu cred ca are de aface sentimentele cu sarcina ..altii nu rezista la asa ceva si le parasesc de prosti si de idioti copilul ce se va naste e cel mai mare noroc avut!