| Shukacu a întrebat:

Am doua intrebarii:1)Ce este Ejacularea precoce/prematura?
2)Ce e aia ecretie?

6 răspunsuri:
| adelolyta a răspuns:

E...ti-a spus SimO tot ce trebuie sa stiiwinking

| Demonull a răspuns:

Si eu am o intrebare.Cati ani ai?

| Shukacu explică (pentru Demonull):

17 altcevahappy? nu-s fata apropo.

| Sim0 a răspuns:

Ejacularea precoce inseamna evacuarea spermei din penis, de obicei insotita de orgasm, mai devreme decat isi doreste barbatul respectiv. Se datoreaza datorita lipsei controlului :]. Adica barbatul nu se poate controla.

Erectia reprezinta transformarea unui "organ moale intr-un organ dur". Direct spus "scularea penisului".

Sper ca ai inteles :*

| McSergio91 a răspuns:

1)Multi barbati cateodata ejaculeaza mai devreme in timpul contactului sexual sau mai corect, mai devreme decat si-ar dori partenera lor sa dureze raportul sexual. Atat timp cat aceasta situatie nu reprezinta regula, nu trebuie sa constituie o cauza de ingrijorare pentru barbat si pentru cuplu.
In situatia in care totusi ejacularea se produce regulat mai devreme decat doreste partenera pentru a obtine satisfactia sexuala dorita, la majoritatea raporturilor sexuale, atunci vorbim de ejaculare precoce.
Ejacularea precoce este cea mai frecventa disfunctie sexuala a barbatilor. Se considera ca aceasta afecteaza cel putin unul din 5 barbati in perioada sexuala activa (intre 18 si 59 de ani).

2)ERÉCȚIE ~i f. Schimbare a volumului unor țesuturi sau organe (în special genitale) sub influența afluxului de sânge.

| alexsas18 a răspuns:

Erectie indeamna cand ai penisul tare![sculat]!