| adelina73 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu si nu ne-am protejat, dupa aproximativ 70 de h mi-am procurat anticonceptionale.Erau doua pastile, una am baut-o atunci, iar pe adoua trebuia s-o beau dupa 12 h.Chestia e ca dupa ce am baut-o pe prima, iar am facut dragoste cu prietenul si nu ne-am protejat(da stiu, sunt proasta), si dupa 12h am baut si a doua pastila.Credeti ca exista riscul sa ramin insarcinata? please cit mai multe rs, simt ca innebuneeesk, mi-e frica doar sa ma gindesc ca as putea fi insarcinata crying((

Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Da exista riscul. Tu singura ai zis ca esti proasta, eu nu zic ca esti proasta ci ca nu te intereseaza de tine si de problemele pe care le poti avea daca doamne fereste esti insarcinata. Un test de sarcina rapid si o vizita la un ginecolog.Protejativa fratilor, este chiar asa scump un prezervativ?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mihaela_7412 a răspuns:

Pai vb cu el si intrebare daca si-a dat drumu in tinebatting eyelashes daca nu nu ai dc sa iti faci griji dar mai abtine-te s u :O

| ina88 a răspuns:

Da. e posibil sa ramai insarcinata. Tu ai luat "pilula de a doua zi"(asa se numeste) dupa 70 de ore, iar ea se ia maxim dupa 48. Cu cat se ia prima pastila mai repede...cu atat este mai bine.

Sfat: mai bine incepi sa iei anticonceptionale. Se ia o pastila pe zi, la aceeasi ora.

| ina88 a răspuns:

Mygirl_the_best decat sa dai sfaturi stupide mai bine abtine-te. Cum sa ia pastile o saptamana? Ori nu te pricepi la lucrurile astea ori nu stiu ce sa zic. straight face Pastilele care le-a luat ea sunt cunoscutele pilule de a doua zi. Intr-o cutie sunt 2 pilule. Prima se ia cat mai repede posibil (sa nu treaca 48 de ore), iar a doua dupa 12 ore de la luarea primei pastile. Aceste pilule se iau maximd e 2 ori pe an deoarece nu-s bune pentru organism. E indicat sa se evite.

Mai exista anticonceptionale care se iau zilnic la aceeasi ora (cu pauza de o saptamana dupa terminarea foliei). In fine...cam astea ar fi de stiut in mare despre anticonceptionale.si pilulele de a doua zi.

| Sonny_5515 a răspuns:

Pai prietenul tau poate sa isi tina si el un prezervativ la el in portofel sau in buzunar ca sa fiti mai siguriwinking

| mygirl_the_best a răspuns:

Continua sa ei pastile timp de o saptamana si ar fi mai bine sa-ti fac si un test de sarcina dar ia pastila sa nu se poata forma copilul

| eucarbune a răspuns:

Mai nu iti mai fa ganduri si nu te gandi la ce poate fi mai rau, si si prietena mea a fost in aceeasi situati ca tine. Ce daca ai facut neproteejat, intereabal si tu pe el daca a ejaculat in tine, daca spune ca nu mai stie sau eu stiu ce iti rasp el, cel mai bine ia-ti un test nu iti ei panarama de aia la 3 lei. dai un ban da esti sigura, si nu acum faci dragoste si dupa faci testul ...succes