| Angiangiangi a întrebat:

Am facut o pentru prima data cu iubitul meu neprotejat dar nu si a dat drumul in mine ci PE MINE.
Exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata? Eram in perioada de ovulatie si devin paranoica

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai insarcinata daca: au fost mai multe partide de sex consecutiv, sau o masturbarea in prealabil, cand dupa ejaculare ramane sperma pe teava, care se scurge imediat in vaginul fetei, involuntar, in primele 10 secunde cand este reintrodus penisul.
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la partida sexuala.

| Angiangiangi explică (pentru Violleta2022):

Ei bine a fost o singura data, iar inainte de asta nu a existat nici un handjob sau altceva. Inainte sa ejaculeze pe langa a durat cateva secunde, de aia sper ca am scapat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Angiangiangi):

Ma rog, aici este cu norocul tau!
Daca faceti sex fara protectie, in situatia in care un prezervativ costa 1-2 lei, nu pot sa inteleg de ce riscati cu buna stiinta?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de un singur lucru si de nimic altcevasi anume de experienta sexuala a iubitului tau. Controlarea, coordonarea si retinerea la perfectie a procesului de ejaculare a spermei in momentele de excitare maxima sunt esentiale si/sau cruciale in momentul intretinerii sexului de dezvirginare. Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina si de a ramane sau nu insarcinata sunt in directa legatura cu capacitatea iubitului de a-si retine la perfectie ejacularea pentru a nu scapa nici cea mai imfima cantitate de sperma in vagin in situatia in care din relatarea ta reiese ca in acel moment ai fost in cel mai fertil moment al ciclului menstrual. In cazul in care el nu este un veritabil ''AS'' al sexului, intretinerea sexului neprotejat in acel moment reprezinta o actiune ILOGICA, IRATIONALA si absolut IRESPONSABILA. Mai ales ca toata lumea medicala si stiintifica recomanda folosirea prezervativului din 2 motive obiective si anume : 1. ) se elimina riscul formarii unei sarcini nedorite si 2.) durerea specifica dezvirginarii, resimtita de femeie va fi redusa la 1/3 sau 1/4 fata de durerea suportata in cazul in care nu este folosit prezervativul. Este absolut normal si cat se poate de logic sa devii paranoica din cauza modului imbecil in care ai fost dezvirginata. Roaga-te sa nu fi scapat chiar si din greseala vreun ''pardalnic'' de spermatozoid in ''pasarica'' ta. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Depinde zona PE care si-a dat drumul. Daca si-a dat in zona vaginului da, exista risc. Daca nu, nu.

| Angiangiangi explică (pentru sofisis):

De la bazin in sus, dar m-am sters imediat

| sofisis a răspuns (pentru Angiangiangi):

Adica pe burta?

| Angiangiangi explică (pentru sofisis):

Da

| sofisis a răspuns (pentru Angiangiangi):

Atunci nu ramane decat riscul sa fii avut ceva pe teava si sa fii iesit in timpul actului sexual.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai facut-o in ziua ovulatiei neprotejat sunt sanse destul de mari sa fi ramas insarcinata datorita lichidului pre-ejaculator.

Răspuns utilizator avertizat