| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex acum o saptamana si jumatate si de fiecare data nu si-a dat drumul in mine ci afara, acum mi-a intrziat cu 2 zile ciclul, azi am facut un test si mi-a iesit negativ, si tot imi este frica... vreau un raspuns...

2 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Frica ta este justificata. Metoda de contraceptie pe care o folositi nu este eficienta 100% si poate aparea sarcina pentru ca si in lichidul preejaculator exista spermatozoizi care pot ajunge sa fecundeze ovulul. La 12-14 zile dupa contactul pe care il banuiesti, poti face un test de sarcina, iar rezultatul este relevant.

| yadora a răspuns:

Asteapta 10 zile; daca dupa astea nu iti vine refaci testul; atunci vezi care e situatia.