| Florinamarina6 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat acum 2-3 săptămâni şi acum am burta umflată, scurgere vaginala maro(specific s-a întâmplat doar odată să îmi curgă)
Am făcut test de sarcină, a iesit negativ. Pe 14-15 luna asta trebuie să îmi vina menstruaţia.
Sunt gravidă? Ma îngrijorează foarte tare burta umflata

Răspuns Câştigător
| BuffaloxD a răspuns:

Daca ai făcut acum 2-3 săptămâni cel mai probabil erai la sfârșitul menstruației, deci șansele de a rămâne însărcinată sunt foarte mici. Acea scurgere vaginală poate fi din mai multe motive, nu doar din cauza unei așa-zise sarcini, poți avea o dereglare hormonală sau chiar o infecție, iar dacă el nu a ejaculat in tine, șansele sunt absolut minime de a rămâne însărcinată. Și burta începe sa crească abia din a 3-a sau chiar a 4-a luna, deci cel mai probabil ești balonata.

3 răspunsuri:
| MaryLoveMyLife a răspuns:

Nu esti insarcinata, dupa simptomele pe care le-ai spus cred ca este vorba de o infectie daca nu v-ati protejat, ar fi bine sa consulti un medic ginecolog.Sanatatewinking

Răspuns utilizator avertizat