| Larisamonica a întrebat:

Am făcut un test de sarcina și nu îmi dau seama este pozitiv sau invalid, au apărut doua liniuțe dar a doua linie se vede foarte puțin.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pozitiv sau negativ nu invalid ca nu e handicapatlaughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai fa unul.

| Freya1 a răspuns:

A doua liniuțe se vede foarte clar doar dacă sarcina este destul de avansata. Daca sarcina e mica e normal sa se vadă mai slab.

Oricum, trebuie făcut cel puțin doua teste cu prima urina de dimineață pentru siguranță.Sau un control.
Dar eu cred ca ești însărcinată, pentru ca testul rar arata fals pozitiv.

| Robert2526 a răspuns:

Nu l-ai facut cum trebuie. Repeta testul maine dimineata daca ai cum

| GeorgeCazan a răspuns:

Testul de sarcină se face dimineața, la prima urinare, după 21 de zile de la contactul sexual.