| Monnnny a întrebat:

mi-am facut testul de sarcina, mi-au aparut doua liniute, dar una este putin decolorata, ce inseamna asta? este pozitiv sau nu?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este pozitiv

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai așteaptă 7 zile și mai repeți, testul de acum nu este concludent!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat când/cum şi ce fel de test ai făcut...

Aş zice că testul făcut este NECONCLUDENT, dar e posibil să indice o sarcină.
Totuşi, deocamdată nu-ţi fă speranţe inutile!

Refă testul ( preferabil altă marcă ) peste 3 zile - aşa cum EXPLICAM în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară.

Toate cele bune.

| Monnnny explică (pentru bursuc001):

Heii. Nu am putut intra pe site din cauza unor probleme cu calculatorul. Iti multumesc frumos pentru informatii. Am facut mai multe teste, si au dat 2 liniute, au fost si care erau decolorate putin, si care erau bine. Testele au fost de tip banda.

| bursuc001 a răspuns (pentru Monnnny):

Cu plăcere!

Înseamnă că eşti însărcinată ( cu o "siguranţă" de 98-99 % ).

Pentru confirmare 100 % să mergi la medic să faci un test de sânge HCG!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Felicitări ești însărcinată.
Refă destul dacă nu e clar!

| Arkhasas a răspuns:

Mai fă unul.

| Mytsaa a răspuns:

Acum este cam 50-50%.Repeta testul dupa 7 zile.

| bzbzbz a răspuns:

Am auzit ca atunci cand o liniuta este putin decolorata este pentru ca sarcina nu este inca dezvoltata. pentru siguranta repeta testul peste 7 zile