| rapidistarapid a întrebat:

Am facut un test Sure Check dimineata, la o saptamana de la contact si mi-a iesit ca nu sunt. Oare e sigur? Nu e prea devreme facut testul. Astept pareri, va multumesc. Sper sa nu fiu.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 7 zile de la contact testul are o siguranta de 10%. Adica da 90% rezultate fals negative. Prin urmare, nu te poti baza pe el absolut deloc. Testul are siguranta de peste 90% daca il faci la minim 21 de zile de la contact din urina de dimineata sau la minim 24 de zile din urna de peste zi SI il repeti dupa inca 3 zile. Mai ai de asteptat.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! De obicei pentru ca rezultatul sa fie 99% sigur se face la 21 de zile de la contactul sexual. Mai bine mai asteapta 2 saptamani si apoi mai faci unul si pentru cat mai multa siguranta il mai poti repeta si a doua oara! Sper sa nu fii insarcinata, iti tin pumnii. Succes! By e byE

| ingerell a răspuns:

Io nu am respectat nici o data aceste 2 saptamani
da testul este bun
p asta il folosesc si eu
am folosit de vreo 2 ori si barza
prefer sa imi fac unu km la o luna, o luna si ceva ca sa fiu eu in siguranta

| supersexy a răspuns:

Nu cred ca fost devreme dar daca a fost bun si n-a fost expirat sau nu l-ai facu bine s-ar putea sa sie ceva dar daca totul este ok n-ar trebui sa-ti fie frica